Coordonator logistica interna

Responsabilitati

Asigura continuitatea fluxului materiale, de productie si livrare a bunurilor finite prin respectarea planificarilor responsabililor materiale si a responsabililor clienti

Organizeaza, dezvolta si motiveaza personalul din subordinea sa prin crearea de planuri de scolarizare, setare KPI, evaluare periodica, controlul prezentei zilnice, lucrul in echipa

Dezvoltarea, implementarea și întreținerea standardelor in departamentul Logistica. Cunoaste foarte bine procesele, procedurile si operatiile sistematice din fiecare zona logistica

Este responsabil de buna functionare si utilizarea corecta a tuturor utilajelor, mijloacelor fixe si mobile, sistemelor informatice, computere, scannere, precum si a sitemelor de securitate din gestiunea sa

Asigura o depozitare si manipulare corecta si coerenta a materialelor, subansamblelor,a produselor finite, a ambalajelor si a produselor iesite din flux (obsolete, scrap) prin definirea si respectarea principiului 5S pentru fiecare zona

5. Este responsabil de colectarea si diminuarea reclamatiilor clientilor datorate fluxului intern de manipulare, ambalare, etichetare etc

Cerinte:

 Studii superioare de preferat MPT

Disponibilitatea de a face zilnic naveta Timisoara-Jimbolia cu microbuzele firmei

Minim 5-7 ani de experiență profesională in domeniu, din care cel puțin 3 ani sunt în industria auto

Limba engleza nivel avansat

Abilitati operare PC (Office, Outlook etc)

Atenie la detalii

Initiativa

Orientare catre performanta si dezvoltare continua

Oferta:

Transport asigurat din Timisoara si zonele limitrofe cu microbuze de 8 locuri+sofer

Pachet salarial care include al -13-lea salariu

Bonus de retentie

Zile suplimentare de Concediu de odihna in functie de vechimea in companie

Tichete de masa acordate pe card Sodexo

Asigurare medicala

Card activitati sportive

Bookster

Oportunitati de dezvoltare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Adient Automotive Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Adient Automotive Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Adient Automotive Romania SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?