Coordonator Operatiuni Mentenanta

Candidatul ideal

Liceu sau colegiu tehnic, studiile universitare de inginerie (mecanica, electrica) reprezinta un avantaj;
Experienta de minim 3 ani in pozitii de coordonare echipe de intretinere ( preferabil echipe mixte electricieni, electrionisti, mecanici, etc.) intr-un mediu de productie;
Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit la nivel intermediar);
Competente de relationare si comunicare la toate nivelurile.

Responsabilitati:

Organizarea, planificarea si monitorizarea activitatii echipei de intretinere (electricieni si mecanici) echipamente industriale pentru atingerea planurilor/obiectivelor stabilite;
Analizarea intarzierilor privind realizarile/atingerea obiectivelor agreate; luarea de masuri rapide pentru rezolvarea directa a problemelor si/sau implicarea altor persoane, atunci cand situatia se afla in afara ariei de control;
Stabilirea de obiective ambitioase, clar definite pentru membrii echipei din subordine; motivarea echipei spre asumarea si indeplinierea obiectivelor;
Este responsabil de instruirea subordonatilor directi precum si de dezvoltarea lor continua din perspectiva flexibilizarii fortei de munca;
Raspunde de calitatea serviciilor executate, implementarea si respectarea procedurilor si instructiunilor de lucru;
Dezvolta, conduce si sprijina proiectele de imbunatatire continua a indicatorilor de siguranta in munca, calitate, indeplinire la timp a programului si cost;
Coopereaza continuu cu omologii din ariile de fabricatie si suport, in a asigura resursele necesare desfasurarii procesului si a atinge nivelul de performanta global al fabricii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Timken Romania SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Timken Romania SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Timken Romania SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?