Coordonator / planificator transporturi

PEIKKO ROMANIA isi mareste echipa!

Suntem in cautarea unui Transport Planner (Coordonator / planificator transporturi).

CERINTE:

  • Experienţa profesională: minim 1 an
  • Studii medii/superioare
  • Cunoştinţe limba engleză: nivel avansat
  • Cunoştinţe operare PC:  MS Office, Internet, SAP
  • Permis conducere - constituie un avantaj
  • Atestat/calificare profesională: specializarea de coordonator transport - constituie un avantaj
  • Cunoştinţe tehnice: studii superioare tehnice - constituie un avantaj

RESPONSABILITATI:

  • Identifica furnizori pentru servicii de transport;
  • Negociaza contracte de transport in concordanta cu nevoile companiei;
  • Preia comenzi lansate de CST si le urmareste pana la livrarea catre client;
  • Preia confirmari de comenzi externe;
  • Actualizeaza permanent baza de date a situatiilor comenzilor externe;
  • Grupeaza comenzile pe transporturi;
  • Lanseaza comenzile de transport intern si extern;
  • Informeaza departamentul CST in legatura cu livrarile programate
  • Lanseaza comenzile de transport;
  • Programeaza incarcarile;
  • Verifica facturile primite de la transportatori;
  • Redacteaza rapoarte lunare privind situatia transporturilor interne si externe;
  • Tine evidenta zilnica a incarcarilor si descarcarilor, in colaborare cu WHS si/sau cu furnizorii;
  • Preia reclamatiile legate de partea de transport si propune solutii;
  • Respecta termenele limita stabilite de seful direct pentru sarcinile prezentate anterior;
  • Raspunde de transmiterea documentelor si informatiilor catre persoanele avizate;
  • Responsabil cu intocmirea documentatiei pentru export;
  • Monitorizeaza legislatia vamala in vigoare si pastreaza legatura cu autoritatile statului din domeniu;
  • Responsabil cu intocmirea si renegocierea contractelor cu firmele de comisionariat vamal;
  • Pastreaza inregistrarile legate de operatiunile vamale;

CE OFERIM?

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Vouchere combustibil;
  • Bonus anual de performanta;
  • Asigurare medicala;
  • Tichete de masa / vacanta ;
  • Prime de sarbatori;
  • Formare profesionala;
  • Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea totala in munca;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PEIKKO ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PEIKKO ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PEIKKO ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?