Coordonator punct de lucru

Esti in cautarea unei oportunitati noi de cariera in domeniul financiar? Happy Credit isi extinde activitatea in Craiova si avem nevoie de un coleg nou care sa coordoneze activitatea punctului de lucru.

Cine suntem noi?

Happy Credit este o institutie financiara nebancara, avand capital 100% romanesc. Oferim acces la împrumuturi – credite cu garantie si fara garantie, pe termen mediu, pentru clienți din Romania. Principalele produse ale institutiei noastre sunt: Creditul pentru Salariati, Creditul cu garantie imobiliara si Creditul de achizitie auto. Infiintata in, Happy Credit a finantat peste 4000 de clienti cu diverse produse de creditare. In prezent compania este in plin proces de expansiune si cautam colegi noi cu experienta relevanta in domeniul creditarii, care isi doresc sa fie parte din proiectul de crestere al companiei noastre.

Candidatul ideal

  • Calitati excelente de comunicare si abilitati interpersonale necesare pentru a comunica cu clientii Happy Credit;
  • Experienta de minim 3 ani in creditarea persoanelor fizice, in domeniul bancar sau IFN.
  • Studii superioare;
  • Persoana energica si cu o atitudine proactiva orientata catre client si rezultate;
  • Cunostinte de lucru in MS Office (word, excel);
  • Disponibilitate la program mixt: birou + teren;
  • Experienta anterioara in coordonarea unei echipe sau a unui punct de lucru reprezinta un plus.

Descrierea postului

  • Initiaza, intretine si dezvolta relatia cu clientii, sub aspectul activitatii de vanzare a produselor de creditare din portofoliul IFN-ului;
  • Asigura buna desfasurare a activitatilor zilnice ale punctului de lucru in concordanta cu procedurile organizatiei;
  • Contacteaza telefonic clienti prospecti si lead-urile primite prin canalele de promovare online;
  • Intocmeste dosarele de credit ale clientilor si le transmite catre departamentul de analiza;
  • Prelucreaza date si informatii statistice pe care le raporteaza catre directorul companiei;
  • Asigura, prin desfasurarea activitatilor enumerate, realizarea bugetului stabilit pentru punctul de lucru aflat in coordonare.

Ce oferim

  • Salariu fix impreuna cu posibilitatea de a obtine venituri suplimentare in functie de realizarea obiectivelor de crestere ale companiei;
  • Asigurarea tuturor mijloacelor tehnice si a unui mediu placut in cadrul punctului de lucru;
  • Pregatire si dezvoltare personala continua, avand posibilitatea de extindere a echipei;
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o companie in plina dezvoltare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Happy Credit pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Happy Credit pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Happy Credit locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?