Profilul candidatului:

  • Candidatul ideal este sociabil, plăcut și entuziast.
  • Comunică ușor și profesionist, fiindu-i ușor să se adapteze standardelor și regulilor companiei.
  • Studii medii/ superioare finalizate;
  • Constituie avantaj experienta in clinica sau cabinet medical;
  • Cunostinte operare calculator;
  • Constituie avantaj cunoasterea Programului MEDIS;
  • Abilitati de comunicare si relationare pacient/client;
  • Persoana calma, toleranta, cu abilitati de rezolvare a problemelor;
  • Persoana activa, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
  • Persoana capabila sa realizeze mai multe sarcini in acelasi timp si sa respecte termenele limita.

Responsabilitatile coordonatorului de receptie sunt:

  • Organizeaza, coordoneaza, controleaza si raspunde de activitatea personalului din subordine;
  • Raspunde de calitatea serviciilor oferite pacientilor si le monitorizeaza, inclusiv prin evaluarea satisfactiei pacientilor, luand masuri pentru imbunatatirea acestora;
  • Se asigura ca pacientii primesc un diagnostic si un plan de tratament din partea medicului curant.
  • Faciliteaza comunicarea pacientului cu medicul si gaseste solutii pentru punerea in aplicare a planurilor de tratament.
  • Solutioneaza reclamatiile personalului din subordine si ale pacientilor in vederea imbunatatirii serviciilor;
  • Redactarea corespondentei generale si a documentelor solicitate in relatia cu pacientii;
  • Promovarea serviciilor, atat la solicitarea pacientului, cat si in mod proactiv.
  • Asigura conditiile necesare indeplinirii indicatorilor de performanta si se preocupa permanent de dezvoltarea profesionala a echipei pe care o conduce in vederea motivarii acesteia pe termen lung;
  • Gaseste solutii pentru a rezolva cat mai eficient problemele intampinate de pacienti atunci cand situatia o impune;
  • Inlocuieste sau suplimenteaza personalul din subordine in situatiile limita sau ori de cate ori este necesar.
  • Respectarea politicilor clinicii Dental Excellnce, oferind serviciile cu maximum de profesionalism, in conformitate cu procedurile standard
  • Ofera informatii despre serviciile clinicii Dental Excellence.

Ce oferim:

  • Asiguram in prima luna un training pentru formare coordonator receptie.
  • Salariu motivant si un mediu de lucru placut in care se poate face performanta.
  • Contract de munca.
  • Posibilitati reale de evolutie profesionala in cadrul clinicii.

Descrierea Clinicii Dental Excellence:
Clinica Dental Excellence este una din cele mai performante clinici stomatologice din Bucuresti si ofera tratamente moderne cu ajutorul aparaturii de ultima generatie.
Peste 10 mii de pacienti ne-au trecut pragul in ultimii 8 ani si au constatat ca medicii nostri sunt buni profesionisti, insa nu au uitat sa fie si oameni. Echipa este formata din oameni tineri, deschisi, care sunt preocupati sa se dezvolte profesional.
Gestionarea relatiei cu pacientii Regina Maria - preluarea apelurilor telefonice si solutionarea imediata a solicitarilor;
Acordarea de suport catre pacientii care prezinta cazuri medicale complexe, ce necesita un parcurs medical indelungat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Clinica Dental Excellence Servicii Stomatologice pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Clinica Dental Excellence Servicii Stomatologice pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Clinica Dental Excellence Servicii Stomatologice locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?