Coordonator relatii cu clientii & Manager Produs

Suntem, o companie dinamica si expansiva din piata produselor si consumabilelor industriale. Avem o echipa tanara si ne cautam un coleg sau o colega noua care sa se ni se alature in Craiova. Daca esti o persoana responsabila, punctuala si proactiva, te invitam sa ne cunoastem.

Ce trebuie sa faca noul coleg?

- Contactateaza toti potentialii clienti din zona alocata, in principal beneficiarii
directi.
- Ofera clientilor suport tehnic si comercial, cu privire la produsele pe care Industrial Seals And Rolls le distribuie.
- Preia comenzi (in principal scrise) de la clienti.
- Preia cereri de oferta de pret pe care le transmite catre Coordonatorul de Relatii cu Partenerii (numai exceptional poate transmite preturi, cu acordul Directorului de Marketing in prealabil).
- Verifica corectitudinea comenzilor.
- Livreaza comenzile la clienti.
- Se asigura ca produsele livrate la client au reprezentat cea mai buna solutie si estimeaza gradul de satisfactie al clientului.
- Identifica pe fiecare client in parte criteriul principal de achizitie (pret, calitate,
promptitudine).
- Pentru fiecare factura in parte ridica si preda instrumentul de plata (sau, dupa caz comunica termenul de plata).
- Intocmeste zilnic un raport de vanzari (bazat pe facturi) si activitate (bazat pe ordin de delegare) si introduce datele in softul de gestiune clienti.

- Raporteaza orice pierderi de clienti sau vanzari.
-  Raporteaza saptamanal informatii privind piata – clienti – concurenta.
- Efectuează zilnic un control asupra service-ului si intretinerii masinii lui in concoradanţă cu instructiunile de folosinta indelungata.
- Asigura buna functionare a masinii si a telefonului cat si securitatea lor, a produselor pe care le are de distribuit si a documentelor pe care le detine.
-  Auto-perfectionarea continua in domeniu: vanzari, produse, asistenta tehnica.

Ce responsabilitati va avea noul coleg?

- Sub directa indrumare a Directorului de Marketing sa dezvolte o retea declienti in zona alocata in concordanta cu standardele stabilite de companie.
- In calitate de Manager de Produs se autoperfectioneaza si ia parte la pregatiripentru a atinge un nivel de cunostinte care sa permita oferirea de solutii dinaceasta gama.
- Propune strategii de dezvoltare a pietei sau a produselor . in general.
- Promoveaza o imagine pozitiva a fimei in zona alocata.
- Asigura cele mai inalte standarde de deservire si satisfacere a cerintelor clientului.
- Asigura stricta implementare a politicii de vanzari in zona respectiva.
- Sa trateze prompt si eficient toate problemele menite sa satisfaca cerintele
clientilor.
- Orice alta sacina data de Directorul de Dezvoltare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la I.S.A.R. - Industrial Seals and Rolls SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la I.S.A.R. - Industrial Seals and Rolls SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are I.S.A.R. - Industrial Seals and Rolls SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?