Coordonator tehnic

RESPONSABILITĂŢI

  • Înregistrează apelurile clienților cu privire la cererile de reparație, garanție, punere în funcțiune și efectuează un pre-diagnostic telefonic pentru a organiza intervenția cu un minim de costuri;
  • Coordonează, informează şi motivează angajaţii din subordine în vederea obţinerii calităţii de cel mai bun ofertant de service din piață;
  • Planifică lucrările în atelier și în teren în vederea unei deserviri cât mai bune a clienților;
  • Planifică lucrările de punere în funcţiune şi întreţinere a utilajelor vândute către clienti;
  • Verifică și comunică clienților devizele de reparație si urmărește evoluția reparațiilor;
  • Monitorizează comportamentul clienților și urmărește satisfacția acestora prin soluționarea reclamațiilor.

CERINȚE

  • Studii superioare în domeniul tehnic, de preferat în domeniul agricol;
  • Experiență în domeniul reparațiilor mecanice, electrice, hidraulice;
  • Experiență în management și organizare a lucrului unei de echipe;
  • Cunoștințe de limba engleză - nivel mediu;
  • Permis conducere categoria B.

PROFIL CANDIDAT

  • Seriozitate, proactivitate și implicare în activitate;
  • Capacitate de auto – motivare;
  • Înțelegerea nevoilor clientului;
  • Abilități de negociere și conversaționale foarte bune;
  • Organizare și rigurozitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IPSO SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IPSO SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IPSO SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?