Coordonator Tehnic | Industria betonului

Salar brut
1700 - 2098 €

Clientul nostru ofera solutii specializate bazate pe produse si tehnologii de aplicare pentru industria constructiilor civile, industriale, infrastructurii apei sau rutiere. Solutiile acestuia sunt personalizate, orientate pe rezolvarea de probleme specifice constructiilor.

Aplica la acest job DACA:

  • Esti absolvent de studii superioare tehnice/constructii;
  • Ai experienta de minimum 3 ani in industria betoanelor;
  • Detii permis cat. B;
  • Ai cunostinte bune de limba engleza sau germana;
  • Ai disponibilitate pentru realizarea de deplasari.

Candidatul ideal:

  • Are abilitati dezvoltate de lucru cu oameni din diferite medii sociale si profesionale;
  • Are capacitate crescuta de analiza si sinteza;
  • Are abilitati de coordonare si gestionare a mai multor lucrari in acelasi timp;
  • Da dovada de initiativa, autoritate, orientare catre obtinerea de rezultate in latura tehnica;
  • Asigura suport tehnic echipei de vanzari prin asistenta tehnica, executarea aplicatiilor practice la clienti, supervizarea aplicarii produselor in santier;
  • Are un grad de independenta in organizarea activitatilor si luarea deciziilor, cumulat cu spirit de colaborare in echipa;
  • Experienta internationala reprezinta un avantaj.

Responsabilitati:

  • Vei coordona activitatea laboratorului CI (Concrete Industry) din punct de vedere tehnic si organizatoric;
  • Vei asigura, printr-un control permanent, respectarea prevederilor normelor tehnice in efectuarea incercarilor si interpretarea rezultatelor, cat si comunicarea acestor rezultate factorilor interesati;
  • Vei analiza rezultatele incercarilor si vei dispune actiuni corective atunci cand este cazul;
  • Vei verifica buletinele de incercare, rapoartele tehnice, sub aspectul corectitudinii intocmirii acestora si respectarii prevederilor normelor tehnice;
  • Vei asigura instituirea unui sistem propriu de management al calitatii in cadrul laboratorului si vei fi responsabil de implementarea, functionarea si perfectionarea acestuia;

Beneficii:

  • Dezvoltarea spiritului intreprinzator intr-o companie internationala dinamica, cu o puternica dezvoltare;
  • Dezvoltare continua bazata pe cursuri de perfectionare permanente atat in Romania, cat si in Germania;
  • Pachet salarial motivant bazat proportional pe activitatile desfasurate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la sc zoom hr romania srl pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la sc zoom hr romania srl pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are sc zoom hr romania srl locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?