Coordonator transport / Freight forwarder

Salar brut
500 - 1000 €

Profesionalismul și excelența ne definesc. Lumea este într-o continuă mișcare. Este timpul să te bucuri de noi oportunități. Eşti o fire dinamică? Dornică de a învăţa lucruri noi? Doreşti să te dezvolţi? Ești omul potrivit, vino în echipa EXCELENT AUTO! Suntem o echipă tânără, în cadrul căreia poţi învăţa multe lucruri noi și te poți dezvolta, atât personal, cât şi profesional.

Experienţa în domeniu nu este obligatorie, dar constituie un avantaj.

repartiteur

Descrierea jobului:

- Cunoştinţe operare PC, inclusiv pachetul Microsoft Office;
- Cunoaşterea limbii engleze - nivel mediu scris - vorbit este obligatorie(cunoaşterea limbii germane, franceze constituie un avantaj major);
- Bune abilități de comunicare și negociere, gândire analitică, rezistenţă la stres, responsabilitate;
- Preluarea comenzilor de transport şi planificarea acestora;
- Înregistrarea, în sistemul informatic, a curselor efectuate/de efectuat;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare şi monitorizarea transportului;
- Informarea/contactarea clienţilor în legătură cu transportul;
- Preluarea apelurilor telefonice – personal intern/clienţi;
- Respectarea targeturilor legate de performanţă şi calitate a serviciilor;
- Prospectarea oportunităţilor de transport (contactare clienţi actuali, parteneri, potenţiali clienţi) în vederea creării de relaţii comerciale.

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;
- Bonuri de masă;
- Bonusuri periodice, în funcție de performanță;
- Telefon;
- Seriozitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Exc Express & Logistics pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Exc Express & Logistics pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Exc Express & Logistics locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?