Coordonator transport

COORDONATOR TRANSPORT

. Pregătirea și experiență:

·        studii medii sau superioare;

·        obligatoriu curs ARR coordonator transport;

·        cunoștințe operare PC (Word, Excel, Internet etc.);

·        experiență de cel puțin 1 an în coordonare echipe;

·        experiență relevantă în posturi similare constituie un avantaj;

·       Obligatoriu- cunoașterea la nivel mediu/avansat a limbii engleze;

·        aptitudini de comunicare, planificare și negociere;

·        seriozitate, dinamism, meticulozitate și adaptabilitate;

·        permis de conducere fără evenimente rutiere.

Responsabilități și sarcini:

·        va cunoaște și va respecta prevederile legale cu privire la circulația pe drumurile publice, în trafic intern și internațional de mărfuri;

·        planifică, organizează și controlează activitățile legate de transport;

·        administrează flota auto și bugetul alocat;

·        coordonează echipa care întocmește toate documentele și obține toate actele necesare pentru circulația legală pe drumurile publice;

·        asigură derularea activităților de înmatriculări și radieri;

·        coordonează și supraveghează activitatea conducătorilor auto;

·        programează și optimizează rute;

·        urmărește modul de întreținere și exploatare a mașinilor, starea tehnică și de curățenie;

·        stabilește necesarul de piese de schimb și consumabile auto;

·        menține relația cu societatea de asigurări și urmărește dosarele de daună;

·        păstrează legătura cu autoritățile rutiere și furnizorii relevanți;

·        obținerea licențelor de transport și a celor de execuție pentru autovehicule;

·        reprezentarea societății în raport cu ARR, RAR, Poliție;

·        preluarea cererilor de oferte și a comenzilor din partea clienților;

·        primirea și confirmarea comenzilor de transport;

·        găsirea soluțiilor optime de desfășurare a transporturilor și comunicarea soluțiilor alese către clienți;

·        organizarea transporturilor în cele mai bune condiții, cu respectarea calității și termenelor cerute de standardele firmei;

·        optimizează costurilor legate de transport;

·        realizarea rapoartelor de activitate și prognozarea cheltuielilor aferente departamentului.;

·        va duce la îndeplinire orice alte dispoziții primite de la șeful sau ierarhic.

Beneficii:

  • Program de lucru de luni – vineri;

  • Se ofera tichete de masa si telefon de serviciu;

  • Pachet salarial motivant corelat cu experienta;

  • Tichete de masa;

  • Suport financiar partial pentru transport

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la YELLOW FRESH FRUITS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la YELLOW FRESH FRUITS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are YELLOW FRESH FRUITS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?