Coordonator Vanzari Auto

nespecificat

Descrierea jobului

Adecco Rеsurse Umаne rеcrutеaza pеntru unul dintrе cliеntii sаi, una dintre cеle mai mari compаnii din domeniul automotive, un Coordonator Vanzari.

Esti candidаtul ideal daca ai:

  • Experienta profesionala in coordonarea de echipe de vanzari de cel putin 3 ani;
  • Atitudine pozitiva, deschisa fata de solicitarile clientilor;
  • Abilitati si cunostinte manageriale cu aplicare directa in formarea, coordonarea si motivarea echipei;
  • ​Studii universitare tehnice/economice;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Permis auto categoria B.
Descrierea jobului:
  • Vei coordona activitatea echipei de vanzari, in vederea generarii si implementarii unei strategii de vanzari, pe linia profesionalizarii activitatilor, eficientizarii utilizarii resurselor si obtinerii profitabilitatii departamentului;
  • Vei propune si implementa modalitati de gestionarea si fidelizare a clientilor existenti, de prospectare si dezvoltare a conexiunilor cu potential in piata de profil;
  • Vei coordona echipa pentru a atinge asteptarile clientilor in termenul angajat, la calitatea marcii reprezentate si cu atentie la eficienta activitatilor;
  • Vei avea ca obiectiv fidelizarea clientilor si urmarirea periodica a gradului de satisfactie al acestora;
  • Vei gestiona din punct de vedere administrativ toate aspectele ce converg cu activitatea desfasurata.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.