Corespondent Service

Corespondent Service utilaje Caterpillar

RESPONSABILITĂŢI:

  • Administrează relația cu clienții departamentului service prin contact direct sau corespondență.
  • Răspunde la cererile de oferte de piese de schimb și/ sau de reparații, primite de la clienți sau de la reprezentantul tehnic din teren.
  • Primește și procesează informatic în sistemul de gestiune ordinele de misiune ale Tehnicienilor.
  • Înștiințează clienții referitor la condițiile financiare și organizatorice ale operațiunilor de service.
  • Întocmește, pe baza informațiilor primite de la tehnicieni, devizele de lucrări (atelier și intervenții exterioare) și ofertele de piese de schimb și le transmite către beneficiari.
  • Lansează comenzile de piese de schimb în sistemul de gestiune și le urmărește până la finalizare.
  • Emite facturile de avans și facturile finale.
  • Gestionează în sistemul informatic orele de manoperă alocate pentru tehnicieni.
  • Transmite scrisorile de reclamații din partea clienților către departamentul Service.
  • Primește și verifică facturile de la furnizori și le transmite către Responsabilul de service pentru validare.
  • Mentinere stoc minim piese schimb magazie
  • Receptie si pregatire colete piese

CERINŢE

  • Studii medii sau colegiu tehnic (de preferință în domeniul mecanic sau electric).
  • Experiență 1 - 3 ani în domeniul utilajelor de construcții, industriale sau agricole/autovehicule.
  • Bune cunoștințe de operare PC (MS Office, sisteme de gestiune informatică a datelor).
  • Bune cunoștințe tehnice.
  • Cunoștințe medii de limba engleză.
  • Abilități de comunicare și relaționare.
  • Buna capacitate organizatorică.

PROFIL CANDIDAT

  • Spirit comercial.
  • Adaptabilitate, corectitudine, seriozitate.
  • Atenție la detalii, persoană ordonată, metodică, riguroasă.

Ce iti oferim?

Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește.
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări.
Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BERGERAT MONNOYEUR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BERGERAT MONNOYEUR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BERGERAT MONNOYEUR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?