Corporate Lawyer

Candidatul de succes se va alătura unei echipe de avocați dedicate, care este responsabilă să răspundă provocărilor cu prioritate înaltă, complexe și adesea sensibile la timp și va participa la susținerea Photon Energy Group în România, oferind sprijin juridic pentru activitățile de achiziție și dezvoltare de proiecte din România.

A fi parte a echipei juridice de bază a Photon Energy Group înseamnă, de asemenea, a fi responsabil pentru construirea proceselor și soluțiilor noastre pentru a face echipa mai eficientă și mai scalabilă la nivel global pentru a ne asigura că creștem și ne adaptăm în același ritm ca și afacerea.

Responsabilitati principale:

  • Oferirea de consiliere cu privire la o gamă largă de probleme juridice care afectează operațiunile comerciale
  • Sprijinirea unei varietăți de tranzacții corporative, comerciale, financiare și de fuziuni și achiziții și negocierea documentației tranzacțiilor asociate
  • Intocmirea, revizuirea si negocierea contractelor
  • Analizarea proiectelor și oportunităților de afaceri în ceea ce privește riscurile contractuale și legale
  • Sprijinirea proactiv pentru dezvoltarea și managementul proiectelor
  • Gestionarea avocaților externi și a altor consilieri pentru a se asigura că obiectivele de afaceri sunt îndeplinite eficient și cuprinzător
  • Supravegherea tranzacțiilor și preluarea integrală a proiectelor

Calificări și experiență:

  • Un master în drept de la o universitate recunoscută din România
  • Minim 5 ani de experiență post-calificare în practică privată și/sau internă într-un departament juridic/contracte corporativ sau într-o firmă de avocatură care se ocupă de probleme de drept corporativ/contracte
  • Fluent în română și engleză
  • Abilitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona sarcini în schimbare și de a stabili priorități și de a lucra independent, conform instrucțiunilor generale, la o varietate de sarcini speciale
  • Cunoștințe aprofundate și experiență în negocierea și revizuirea contractelor
  • Entuziast de energia regenerabilă
  • Cunoștințe în Excel, Word și PowerPoint

Avantajos:

  • Experienta in sectorul energiei regenerabile
  • Experiență în finanțare și refinanțare de proiecte, tranzacții de fuziuni și achiziții, due diligence PPA O&M și contracte EPC

Oferta noastra

  • Un loc de muncă interesant, provocator și semnificativ ca parte a unei echipe internaționale la o organizație globală în creștere rapidă
  • Lucrați în sectoarele promițătoare ale energiei regenerabile și soluțiilor pentru apă curată
  • Program de lucru flexibil si posibilitate de birou la domiciliu
  • Diverse evenimente de team-building și corporate

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Photon Energy Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Photon Energy Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Photon Energy Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?