Credit and Collections Analyst with Italian

Descrierea postului

Buna ziua!

Înainte de a trece mai departe, vă mulțumim pentru timpul acordat citirii anunțului nostru și pentru interesul față de Micro Focus!

Cine suntem

Micro Focus este unul dintre cei mai mari furnizori de software pentru întreprinderi din lume. Oferim tehnologie de misiune critică și servicii de asistență care ajută mii de clienți din întreaga lume să gestioneze elementele IT de bază ale afacerii lor, astfel încât acestea să poată rula și transforma, în același timp.

Un pic despre noi

Este simplu – îmbunătățim organizațiile clienților noștri; fie că oferim o infrastructură generală mai eficientă, o soluție de stocare a datelor mai eficientă, poate o aplicație bazată pe cloud rentabilă sau poate un program software ușor de utilizat sau am putea implementa o revizuire revoluționară a unei întregi organizații. Orice am face, o facem bine și facem schimbări care contează.

Cum ne-ați putea ajuta să facem asta?

Avem nevoie de un Analist Credit & Colecții care să se alăture echipei noastre din București.

Echipa Credit & Collections se asigură că compania convertește veniturile în numerar, determinând nivelurile adecvate de credit și colectând conturile de încasat. Gestionează procesele de credit și de colectare, asigură conformitatea cu politica companiei și cerințele legale, asigură calitatea procesului și oferă instruire și suport.

Ce fel de muncă ai face?
  • Analizați și recomandați limitele de credit ale clienților pe baza scorurilor de credit;
  • Investigați potențiala fraudă de credit și lucrați îndeaproape cu securitatea internă și partenerii de afaceri pentru a rezolva cazul;
  • Rezolva problemele legate de credit în mod independent;
  • Negociați avansul cu clienții și personalul de vânzări al companiei pentru a le permite clienților să cumpere peste limita lor de credit;
  • Analizează și cercetează delincvența contului de creanțe ale clienților și stabilește tipul de metodă de comunicare pentru a facilita plata;
  • Rezolva litigiile legate de plata clientului pe conturile nerambursate si negociaza si asigura plata de la client;
  • Recunoașteți tendințele de neplată și rezolvați problemele prin implicarea partenerilor interni;
  • Inițiază procesul de soluționare a litigiilor cu partenerii interni ai companiei și asigură rezoluția pentru companie și clienți;
  • Analizați clienții cu risc și recomandați strategii de cont pentru a preveni abaterile.
Educație și experiență
  • Cel puțin 1 an în serviciul clienți
  • Gradul universitar de nivel I
  • A doua limbă: italiană - minim B2
Cunoștințe și abilități
  • Sunt de preferat abilități intermediare de comunicare scrisă și verbală, de negociere și de rezolvare a conflictelor;
  • Cunoștințe medii de contabilitate, precum și cunoștințe de bază de calculator;
  • Experiență dovedită într-o echipă C&C sau în alte departamente conexe;
Şi tu?

Aceasta este partea cea mai importantă! Dorim să păstrăm și să construim pe cultura noastră de colaborare și implicare, așa că avem nevoie de oameni care să ne ajute să realizăm acest lucru;

Desigur, dacă aveți cel puțin 2 ani de experiență într-un domeniu similar, ar trebui să aveți o bună înțelegere a proceselor de colectare și a conceptelor financiare;

Trebuie să-ți poți face colegii la fel de entuziasmați de activitatea ta, așa că trebuie să fii încrezător și persuasiv. A fi capabil să articulați beneficiile și rezultatele ideilor dvs. este esențial pentru a obține acceptarea.

Ce vei primi în schimb?

Pe lângă o carieră semnificativă, cu oportunitatea de a vă dezvolta cu adevărat și de a vă afișa abilitățile și ideile, veți primi și sprijin, progres, formare și dezvoltare.

Pe lângă acesta și salariul dvs., veți primi și o serie de beneficii competitive și un bonus anual legat de performanța individuală și a companiei.

Ai auzit destul?

Ce mai astepti? Vă așteptăm...

Aplicați acum!

Job

Finance

Micro Focus este mândru să fie un angajator cu șanse egale. Potențialii angajați vor primi considerație fără discriminare din cauza rasei, culorii, religiei, credinței, sexului, originii naționale, vârstei, dizabilității, statutului civil sau de veteran, orientării sexuale, informațiilor genetice, cetățenie sau orice alt statut protejat legal

7027745

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Micro Focus locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?