A&D Pharma – Group recruteaza Credit Controller pentru a se alatura departamentului de credit control.

Responsabilitati principale:

  • Verifica aplicarea procedurilor din  politica de credit.
  • Gestioneaza procesul confirmarilor de sold.
  • Asigura reconcilierea soldurilor cu clientii ori de cate ori este nevoie.
  • Realizeaza rapoarte specifice activitatii de credit control.
  • Mentine relatia in ceea ce priveste reconcilierea soldurilor cu departamentul contabilitate.
  • Asigura reconcilierea clientilor KA trimestrial.
  • Inregistreaza cesiunile si incasarile din cesiuni.
  • Asigura acuratetea bazei de date de cesiuni.
  • Arhiveaza documentele.

Profilul candidatului ideal:

  • Absolvent studii superioare economice
  • Minimum 2 ani experienta in zona financiara
  • Cunostinte avansate de MS Office (Excel, Word), Access
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Atitudine proactiva si orientata catre rezolvarea problemelor
  • Abilitati de prioritizare, organizare si atentie la detalii
  • Atitudine orientata catre client

Despre A&D Pharma – Group:

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, subsidiara a Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distribuţie de medicamente, Mediplus, al lanţurilor de farmacii Sensiblu şi . Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are A&D Pharma - Dr.Max Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?