Cruise Consultant - Departamentul Grupuri

nespecificat

Candidatul ideal

Absolvent facultate – De preferat Turism;
Cunoasterea avansata a limbii engleze (cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj);
Cunostinte operare PC (Word, Excel, E-mail);
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare;
Pasionat de geografie, calatorii si turism;
Dornic de a invata;
Team player-foarte important;
Persoana organizata, punctuala si responsabila;
Capacitatea de a respecta termene limita.

Descrierea jobului

Preluarea solicitarilor clientilor;
Comunicarea permanenta cu clientul pentru intelegerea nevoilor si cerintelor specifice in scopul oferirii unei solutii personalizate;
Realizarea rezervarilor si urmarirea intregului proces aferent (confirmarea rezervarii, intocmirea facturii, urmarirea termenelor de rezervare etc.).

Beneficii:

Tichete de masa
Servicii medicale private
Participare la training-uri, cursuri si evenimente specifice in cadrul companiei.

Aerotravel este una dintre cele mai importante companii de travel management din Romania, care ofera servicii de business travel si M.I.C.E.
In prima parte a anului 2019, Aerotravel semneaza parteneriatul cu Travel Leaders si devine reprezentant exclusiv in Romania al celei mai mari retele de agentii de turism din Statele Unite ale Americii.
Pentru Aerotravel este esential sa anticipeze si sa raspunda realitatilor in continua schimbare, ca sa asigure satisfactia clientilor. In acest sens, parteneriatul cu Travel Leaders constituie o oportunitate unica de actualizare a capabilitatilor operationale si tehnologice.
Grupul Aerotravel include reteaua nationala specializata in turismul de business, agentiile leisure organizate in jurul brandului Fabrica de Vacante si turoperatorii AeroVacante si CruiseHub.