Acest rol constă în asistența clienților, reprezentanților de vânzări și angajaților clienților pentru o companie globală de produse farmaceutice și de dispozitive medicale.

Responsabilitățile cheie includ:

  • Acționează ca prim punct de contact pentru serviciul clienți prin e-mail și telefon;
  • Înregistrarea cererilor verbale sau scrise primite de la utilizatorii finali și/sau a reclamațiilor conform procedurilor și termenelor convenite;
  • Răspuns la întrebări tehnice legate de echipamente medicale;
  • Completarea solicitarilor privind inlocuirea produselor conform nevoilor clientului;
  • Prelucrarea rapoartelor specifice privind activitatea de zi cu zi;
  • Participarea activă la inițiativele de îmbunătățire a proceselor.

Ce te face special:

  • Fluență în franceză și engleză;
  • diplomă de licență sau master;
  • Cel puțin 6 luni experiență în Asistență Clienți/Servicii de asistență/Traduceri/Asistență tehnică
  • Antecedente medicale sau experiență în proiecte medicale/farmaceutice reprezintă un plus.
  • Bune abilitati de comunicare (atat scrisa cat si verbala);
  • Cunoștințe informatice (MS Office, Internet, sisteme de ticketing);
  • Abordare orientata catre client;
  • Eficient în rezolvarea problemelor (abilități de depanare).

Eu cu ce ma aleg?

· Oportunitate fantastică de a lucra pentru unul dintre cele mai mari mărci din lume într-un mediu de lucru unic.

· Oportunitate excelentă de carieră cu o companie internațională de outsourcing lider.

· Oportunitate de dezvoltare personală într-un mediu de lucru multinațional.

· Salariu competitiv cu un set atractiv de beneficii sociale disponibile printr-un pachet flexibil de beneficii care poate fi personalizat in functie de nevoile fiecarui angajat.

· Asistență pentru relocare pentru a vă ajuta să vă instalați.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Wipro Digital Operations and Platforms pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Wipro Digital Operations and Platforms pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Wipro Digital Operations and Platforms locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?