Customer Facing RnD Engineer

Descrierea postului

Buna ziua!

Vă mulțumim pentru interesul acordat Micro Focus !

Cine suntem

Micro Focus este unul dintre cei mai mari furnizori de software pentru întreprinderi din lume. Oferim tehnologie de misiune critică și servicii de asistență care ajută mii de clienți din întreaga lume să gestioneze elementele IT de bază ale afacerii lor, astfel încât acestea să poată rula și transforma, în același timp.

Data Center Automation Suite (DCA) reprezintă o soluție scalabilă Micro Focus pentru realizarea unui centru de date definit prin software. Automatizează conformitatea IT și gestionarea riscurilor de vulnerabilitate într-un mediu de întreprindere hibrid. DCA unifică și extinde produsele Micro Focus adoptate pe scară largă, care abordează individual automatizarea fiecărui strat din centrul de date full-stack.

Spre deosebire de lucrul într-o echipă/companie de outsourcing, această poziție unică de inginer care se confruntă cu clienții va oferi o expunere excelentă, proprietate directă și oportunități de a lucra cu, influența și conduce echipe din întreaga lume pentru a dezvolta produse software de înaltă performanță și de înaltă performanță.

Veți gestiona incidentele primite de la organizația de asistență și solicitările de la managementul produsului. De asemenea, veți lucra îndeaproape cu proprietarii de produse, maeștri de scrum, manageri de escaladare și clienți.

Suntem deschiși să angajăm atât ingineri juniori, cât și seniori pentru acest rol. Nu trebuie să îndeplinești toate cerințele și se va oferi instruire.

Responsabilitati
  • Investigați, depanați și diagnosticați problemele funcționale și de performanță care ar putea implica rețele, sisteme de operare, baze de date și logica aplicației;
  • Implementați și furnizați remedieri rapide/patch-uri care conțin remedieri și îmbunătățiri ale defectelor întâlnite de client;
  • Dezvoltați utilități care îmbunătățesc suportabilitatea produsului;
  • Evaluează trimiterile de asistență și ghidează inginerii de asistență pentru a-și îmbunătăți cunoștințele despre produse și depanare;
  • Scrie articole de cunoștințe și pagini wiki interne pentru a documenta problemele cunoscute și cele mai bune practici;
  • Gestionați restanța dinamică și ajutați la prioritizarea muncii pentru echipele SCRUM care lucrează cu PM;
  • Calificați solicitările de îmbunătățire și ajutați la stabilirea priorităților cu gestionarea produsului.
Şi tu?
  • diplomă de licență sau master în informatică, sisteme informaționale sau echivalent;
  • Cel puțin 2 ani experiență într-o organizație de cercetare și dezvoltare software, experiență în fața clienților un plus.
Ce realizări ar trebui să ai până acum?
  • Experiență de dezvoltare software în Java și Python (sau alte limbaje de scripting);
  • Abilități puternice de rezolvare a problemelor, depanare și depanare;
  • Bune abilități de comunicare verbală și scrisă, capacitatea de a documenta clar defectele și alte informații despre produse/sarcini;
  • Experiență cu Kubernetes și Docker;
  • Experiență cu AWS (sau Azure, GCP);
  • Familiarizarea cu metodologiile agile de dezvoltare software;
  • Cunoștințe în administrarea și utilizarea liniei de comandă a diferitelor sisteme de operare (Linux/Windows);
  • Cunoașterea rețelelor de calculatoare;
  • Cunoștințe bune de RDBMS (de preferință PostgreSQL).
Ce vei primi în schimb?
  • Pe lângă o carieră semnificativă, cu oportunitatea de a vă dezvolta cu adevărat și de a vă afișa abilitățile și ideile, veți primi și sprijin, progres, formare și dezvoltare;
  • Pe lângă acesta și salariul dvs., veți primi și o serie de beneficii competitive și un bonus anual legat de performanța individuală și a companiei.
Ai auzit destul?

Aplica acum!

Ț1

Job

Engineering

Micro Focus este mândru că este un angajator cu șanse egale. Potențialii angajați vor primi considerație fără discriminare din cauza rasei, culorii, religiei, credinței, sexului, originii naționale, vârstei, dizabilității, statutului civil sau de veteran, orientării sexuale, informațiilor genetice, cetățenie sau orice alt statut protejat legal

7026956

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Micro Focus locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?