Customer Sales Support Officer

BAT evoluează în ritm - cu adevărat ca nicio altă organizație.

Pentru a atinge ambiția, ne-am propus, căutăm colegi care să fie pregătiți să ne trăiască etosul în fiecare zi. Vino să faci parte din această călătorie!

FUNCȚIE Marketing

SUB FUNCȚIE Marketing - Comerț Marketing & Distribuție - Birou

GAMA DE SALARII Salarizare/remunerare competitivă

LOCALITATE București, România

TIP POST Durată determinată – 6 luni

British American Tobacco are in prezent o oportunitate interesanta pentru mai multe roluri part-time (6 ore) in cadrul departamentului Customer Sales Support

RESPONSABILITATI
  • Cunoaste si respecta strategiile companiei (cunoaste produsele, programele si campaniile desfasurate).
  • Asigura preluarea si procesarea solicitarilor clientilor de tip inregistrare comenzi, activitati track& trace, suport client, conform procedurilor de lucru.
  • Respecta instructiunile si procedurile de lucru specifice postului.
  • Cunoaste si foloseste corect aplicatiile la care are access.
  • Urmareste respectarea standardelor de imagine si protocol, ca si respectarea standardelor privitoare la corespondenta interna si externa.
  • Asigura comunicarea cu celelalte departamente in vederea prelucrarii informatiilor primite de la acestea.
  • Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.
  • Avand in vedere ca in paragrafele anterioare au fost stipulate numai principalele responsabilitati, titularul postului are datoria sa indeplineasca si alte sarcini primite pe cale ierarhica care au legatura cu postul sau
ABILITATI
  • Abilitati de comunicare si negociere.
  • Toleranta, calm, perseverenta.
  • Capacitate de a rezolva probleme.
  • Corectitudine, flexibilitate.
  • Abilitati de lucru cu calculatorul.
  • Stabilitate psihica, echilibru emotional, constanta in atitudini si manifestari.
  • Spirit de initiativa cu predispozitie spre actiune.
  • Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual.
  • Capacitate de autoorganizare si punctualitate.
CERINTE
  • Nivelul de studii Minimum studii medii (bacalaureat).
  • Calificari / specializari necesare
    • Cursuri de specializare in domeniul comunicarii, vanzari, relatii client.
    • Operare PC (MS Office, intranet etc.)
  • Experienta de lucru necesara (vechimea in specialitatea ceruta de post) minimum 6 luni experienta intr-o pozitie care presupune competente de comunicare prin telefon.
SUNTEM BAT

La BAT ne angajăm în scopul nostru de a crea un mâine mai bun. Acesta este ceea ce ne determină oamenii și pasiunea pentru inovație. Vezi ce este posibil pentru tine la BAT.
  • Cel mai bun angajator global cu 53.000 de oameni BAT pe peste 180 de piețe
  • Mărcile vândute în peste 200 de piețe, realizate în 44 de fabrici din 42 de țări
  • Tech Hub-uri nou înființate care construiesc capabilități de clasă mondială pentru inovare în 4 locații strategice
  • Lider în diversitate în Financial Times și câștigător al celor mai bune practici de Ziua Internațională a Femeii
  • Câștigător al Premiului Seal – una dintre cele mai sustenabile 50 de companii
APPARTENȚIA, REALIZAREA, ÎMPREUNĂ

Colaborarea, diversitatea și munca în echipă stau la baza tot ceea ce facem aici la BAT. Știm că colaborarea cu colegi din medii diferite este ceea ce ne face mai puternici și cei mai bine pregătiți pentru a ne îndeplini obiectivele de afaceri. Vino să aduci diferența!

SUNTEM BAT

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BAT pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BAT pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BAT locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?