CUSTOMER SERVICE agent

Descrierea postului

In Romania, prestam servicii in silozuri proprii precum si transport cu impingatoare proprii, suntem unul dintre cei mai mari operatori portuari din Portul Constanta la Marea Neagra, manipuland orz, rapita, grau, seminte de floarea soarelui si porumb. , precum și diverse alte mărfuri, cum ar fi cărbunele și minereul de fier.

Responsabilitățile tale
  • Solicita si primeste instructiuni documentare in vederea emiterii proiectelor de documente ce urmeaza a fi eliberate la finalizarea incarcarii/descarcarii mijloacelor de transport (camioane, trenuri, containere, barje si nave);
  • Solicita si primeste de la client documentele vamale necesare import/export/marfa, conform contractului in vigoare;
  • Indeplineste formalitatile vamale (import, export, tranzit) in numele clientilor, conform contractelor incheiate, in stransa colaborare cu departamentele de executie si tranzactionare ale clientului.
  • Solicită autorităților competente să elibereze documentele de marfă (certificate fitosanitare, veterinare, certificate de origine) în conformitate cu legislația în vigoare, în numele clienților, în baza instrucțiunilor de întocmire și emitere a documentelor precum și a aprobării proiectului. documentele prezentate de client.
  • Colaborare permanentă cu autoritățile portuare: Vamă, Fitosanitar, Sanitar Veterinar pentru o permanentă actualizare/upgrade cu noile legi, decizii și reglementări în domeniu și participă alături de acestea la implementarea procedurilor de implementare a acestora.
Candidatul ideal
  • Educatie inalta;
  • Minim 3 ani experienta in domeniu;
  • Cunostinte computer, nivel avansat MS-Office;
  • Cunoasterea limbii engleze, nivel mediu - un avantaj;
  • Permis de conducere
  • Dorinta de a acumula experienta in domeniul agricol;
  • Abilitatea de a lucra în echipă;
  • Aptitudini organizatorice;
  • Inițiativă, spontaneitate;
  • Activ, responsabil, dedicat.
Descrierea postului (continuare)

Oferim un mediu de lucru competitiv cu multe provocari si oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o companie internationala cu un salariu atractiv si multe beneficii;

ID ref

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ADM pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ADM pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ADM locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?