Customer Service Specialist (contract 2 ani)

Responsabilitati:

  • Proceseaza toate comenzile si contractele aferente clientilor alocati
  • Introduce toate infomatiile necesare pentru crearea de clienti noi si actualizeaza informatiile pentru clientii deja existenti
  • Aplica procedurile si standardele existente pentru a asigura acuratetea comenzilor receptionate. De asemenea urmareste expedierea si livrarea acestora la timp
  • Colaboreaza eficient cu echipele de vanzari  respectiv departamentul Supply Chain Managenent in vederea livrarii corecte si la timp a comenzilor receptionate
  • Asigura suport clientilor oferind informatii si asistenta in concordanta cu nevoile acestora
  • Identifica, analizeaza si rezolva situatiile raportate de clientii alocati
  • Propune modalitati de imbunatatire a procedurilor de lucru

Candidatul Ideal:

  • Studii superioare
  • Cunostinte operare calculator: MS Office, Sisteme ERP (constitue avantaj)
  • Persoana organizata, cu bune abilitati de comunicare si negociere situationala
  • Experienta intr-o pozitie similara de minim 1 an
  • Orientat pe solutii
  • Abilitatea de a lucra in echipa, flexibilitate si proactivitate
  • Adaptabilitate la schimbare si imbunatatire continua
  • Abilitati de comunicare si negociere

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are B. Braun Medical SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?