Cybersecurity Manager - SOC Service Delivery Manager

In prezent cautam:

Cybersecurity Manager - SOC Service Delivery Manager (SDM) se va alătura echipei EY România pentru a gestiona livrarea serviciilor de analist SOC către clienții noștri.

Fisa postului:

Rolul va asigura supravegherea programului serviciilor de analiști SOC în sprijinul angajamentelor legate de operațiunile SOC. SDM va fi responsabil pentru performanța generală a programului și va fi principalul punct de contact cu EY și conducerea clienților. În plus, SDM va sprijini eforturile de vânzări.

Responsabilitati cheie:

  • Conduceți echipe de proiect formate din analiști de securitate responsabili de monitorizarea în timp real, triajul și analiza alertelor, stabilirea și documentarea incidentelor inițiale, escaladarea biletelor și întreruperile atacurilor cibernetice
  • Gestionați liderii de echipă, mențineți personalul adecvat și coordonarea adecvată între ture și alte echipe de operațiuni SOC
  • Dezvoltați, coordonați și implementați documentația SOC relevantă
  • Dezvoltați și raportați valorile de performanță a operațiunii SOC
  • Responsabil pentru intervievarea, selectarea, angajarea și deciziile de reziliere
  • Antrenează personalul; pledează pentru resursele de formare în numele echipei desemnate
  • Dezvoltați, mentoriți și consiliați echipa
  • Acționează ca punct de contact principal pentru a comunica și a escalada problemele; să organizeze și să conducă prezentări și întâlniri cu clienții și conducerea EY
  • Sprijinirea activităților de dezvoltare a afacerii, inclusiv dezvoltarea metodologiei, scrierea propunerilor și suport direct pentru prezentarea către potențiali clienți
  • Potențial de lucru pe cerințe limitate la apel

Pentru a vă califica pentru acest rol trebuie să aveți:

  • Studii superioare tehnice absolvite în domeniul informaticii sau în domeniul conexe
  • Minim 7 ani de experiență profesională în operarea, gestionarea, proiectarea, implementarea, întreținerea sau susținerea tehnologiei de securitate cibernetică
  • Minim 7 ani de experiență profesională în operațiuni SOC și/sau răspuns la incident
  • Deținerea de certificate sau studii legate de securitatea cibernetică, tehnologia informației sau inginerie
  • Deținerea de certificări de securitate cibernetică, de exemplu, CISSP, GCIH, GMON, GSOC
  • Înțelegerea tehnologiilor și soluțiilor utilizate în securitatea cibernetică și rețele (SIEM, SOAR, Firewalls, IAM, IDS/IPS, End Point Protection, Threat Management/Intelligence).
  • Înțelegerea profundă a conceptelor de detectare a intruziunilor și apărarea securității informațiilor
  • Cunoașterea tehnicilor actuale de hacking, dezvăluiri de vulnerabilități, incidente de încălcare a datelor și tehnici de analiză a securității
  • Experiență în dezvoltarea documentației SOC
  • Experiență în conducerea de programe sau proiecte tehnice
  • Înțelegerea abilităților de analiză a răspunsului la incident, de exemplu, SURGE Collect
  • Cunoștințe profesionale complete în limba engleză, în special în scrisul tehnic și comunicarea orală
  • Abilități de comunicare executivă

Ce oferă munca la EY:

  • Dezvoltarea competențelor în domeniul securității cibernetice
  • Oportunități de dezvoltare profesională la EY
  • Certificari prin training extern si intern
  • Abonament medical
  • Asigurare de viata
  • Zile de vacanță pentru sărbătorile legale în timpul weekendului
  • Alte beneficii flexibile

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EY pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EY pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EY locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?