Cybersecurity Senior Associate

Descrierea postului și rezumatul
PwC este un furnizor lider de piață de servicii de securitate cibernetică pentru organizații importante din întreaga lume. Echipa noastră globală de peste 4.850 de profesioniști în securitate cibernetică include consultanți specializați, foști oficiali de aplicare a legii, anchetatori criminaliști, analiști de informații, oameni de știință ai datelor, profesioniști din domeniul juridic și lideri din industrie în securitatea cibernetică și confidențialitate. Suntem evaluați drept lider de mai mulți analiști din industrie pentru serviciile de consultanță în domeniul securității cibernetice globale, EMEA și Asia-Pacific.

Despre Rol
Veți sprijini echipele clienților să-și înțeleagă riscurile cibernetice și să definească modele de operare și de guvernanță pentru a face din securitatea cibernetică o capacitate durabilă care să răspundă priorităților lor de afaceri în evoluție

Despre dvs.
  • O diplomă universitară recunoscută în informatică, inginerie informatică/electrică,
  • Tehnologia informației sau echivalent cu 2-4 ani de experiență în îndeplinirea unor sarcini similare.
  • A avea certificări CISA, CISSP, CISM, CRISC sau alte certificări similare ar fi considerat un plus.
  • Posedă abilități bune de comunicare interpersonală și mintea de ajutor într-un mediu orientat spre echipă. Să fie fluent în engleză (germană ar fi un plus).
  • Să aibă cunoștințe de bază în tehnologia informației, cum ar fi hardware, rețele, arhitectură, protocoale, sisteme de fișiere și sisteme de operare. Familiaritate cu politicile de control IT, standardele de securitate, reglementările (cum ar fi NIS, GDPR etc.) și setările de configurare de securitate pentru platforme și infrastructura de rețea.
  • Experiență de lucru în unul sau mai multe dintre următoarele domenii: securitatea informațiilor, guvernanța IT, managementul conformității, auditul IT, auditul intern, analiza de securitate, managementul proiectelor de securitate, arhitectura de securitate și implementarea celor mai bune practici, instrumente și tehnologie.
  • Capacitatea de a lucra într-o echipă ca contribuție la îmbunătățirea controalelor de securitate asupra infrastructurii de rețea și platformă pentru clienții noștri.
  • Abilități excepționale de comunicare verbală și scrisă (engleză).
  • Experiență în medii cu prioritate ridicată, activitate ridicată și cu sarcini multiple

Noi oferim:
  • Opțiuni interesante de dezvoltare a carierei și misiuni provocatoare pentru clienții români și internaționali de top.
  • Mobilitate internațională și proiecte pe termen scurt în străinătate.
  • Un mediu de lucru profesionist și orientat spre echipă
  • Colegi grozavi cu care să lucrezi.
  • Tehnologii și metodologie de ultimă oră.
     Oportunitati de dezvoltare si formare profesionala in Romania si in strainatate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PwC Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PwC Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PwC Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?