Data Analyst at Sector Labs Cluj

Descriere

Sector Labs are sediul în Cluj-Napoca și a fost fondat în 2016 ca parte a EMPG. Cu o prezență în 18 țări și un trafic combinat de peste 200 de milioane de sesiuni pe lună, EMPG deține și operează verticale imobiliare și platforme de anunțuri pe piețele emergente.

La scurt timp după ce am fost înființați, am reușit să construim unele dintre cele mai rapide portaluri clasificate din lume (ex. bayut.com). Lucrând împreună cu echipele de ingineri din Pakistan, Emiratele Arabe Unite, Thailanda, Filipine și Spania, ne facem misiunea de a permite și optimiza afaceri prin tehnologie condusă de o combinație sănătoasă de pragmatism și ambiție.

În calitate de analist de date, veți începe să lucrați cu o gamă largă de instrumente și tehnologii pentru a ne ajuta să luăm cele mai bune decizii folosind date. Operăm site-uri web și aplicații cu trafic ridicat cu surse de urmărire abundente, ceea ce înseamnă că prețuim capacitatea de a opera într-un mediu dinamic și uneori imprevizibil.

Responsabilitati
  • Creează rapoarte de trafic și utilizare pentru a comunica performanța afacerii între departamente
  • Oferă analize ad-hoc pentru a identifica concluzii la nivel înalt și elemente de acțiune care contribuie la îmbunătățirea produsului
  • Găsește modele și erori în fluxurile de urmărire curente și colaborează cu echipa de produs pentru a propune remedieri și îmbunătățiri viitoare
  • Păstrează un ochi pentru date și anomalii de utilizare
  • Monitorizează concurența și creează tablouri de bord pentru măsurarea performanței acestora
  • Crearea de tablouri de bord de date și vizualizări avansate cu accent pe UX, simplitate și utilizare (instrumentele utilizate frecvent sunt Data Studio, Google Analytics și Periscope)
  • Pregătiți prezentări informative și organizate care prezintă perspective și recomandări susținute de date
Cerințe
  • Licență în Economie, Business Analytics, Data Analytics sau un domeniu similar
  • Doi ani de experiență într-un post de analist cu normă întreagă sau un rol similar
  • Cunoașterea intermediară a SQL
  • Cunoașterea de bază a Python pentru analiza și depanarea datelor sau un limbaj similar
  • Abilități excelente de investigare a datelor și analize a cauzei principale pentru seturi mari de date
  • Abilități excelente de comunicare cu fluență în limba engleză
Beneficii
  • Salariu de top pe piata
  • Abonament medical (nivel superior la Regina Maria)
  • 26 de zile de concediu platit
  • Alte mici beneficii unele mai regulate și mai previzibile decât altele
Cum e să lucrezi pentru noi?
  • Oferind tot ce este mai bun și așteptând să obțineți același lucru în schimb: dvs. alegeți feroneria la care să lucrați, cumpărăm scaune și birouri de ultimă generație; odată ce pandemia se termină, vă veți bucura să lucrați dintr-un birou grozav, cu spații de lucru liniștite și zone frumoase de recreere
  • Autonomie: vei alege instrumentele pe care vrei să le folosești și vei ajunge să iei toate deciziile tehnice atâta timp cât acestea au sens
  • Măiestrie: vă vom încuraja și vă vom sprijini să învățați atâta timp cât este nevoie, astfel încât să vă puteți simți mândru de munca dvs
  • Scăzut de procese: ne bazăm mult pe deciziile personale în loc să ghidăm comportamentul prin procese. Fără întâlniri regulate obligatorii. Fără standup-uri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bayut.com pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bayut.com pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bayut.com locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?