Data Engineer

Descrierea companiei

Căutați un loc distractiv pentru a lucra? Alătură-te jocului!

A te alătura jocului nostru înseamnă a fi parte dintr-un inovator de top în domeniul jocurilor de noroc. Gameloft® este lider în dezvoltarea și publicarea de jocuri, creându-le pentru toate platformele digitale cu o audiență uimitoare de 80 de milioane de utilizatori lunari. Catalogul nostru include fiecare gen, iar jocurile noastre sunt la fel de variate ca și noi. Operăm propriile noastre francize stabilite, cum ar fi Asphalt®, Order & Chaos, Modern Combat și Dungeon Hunter și, de asemenea, colaborăm cu mari deținători de drepturi, inclusiv Universal, Illumination Entertainment, Disney®, Marvel®, Hasbro®, Fox Digital Entertainment, Mattel® și Ferrari. ®.

Distribuim jocurile noastre în peste 100 de țări și angajăm 4.300 de oameni în întreaga lume. Acceptăm provocările și suntem întotdeauna pregătiți pentru următorul lucru important. Nu esti inca convins?

Avem parteneriate cu licee și universități din întreaga lume și sprijinim activitatea acestora prin împărtășirea cunoștințelor și mentorat viitorilor profesioniști. Cunoaștem importanța schimbului de cunoștințe pentru a construi generații viitoare sănătoase și inteligente. Creștem talentul și ne străduim să fim un exemplu pentru tineri găzduind în mod regulat seminarii pentru studenți, ateliere pentru liceeni și profesori. Deci, ce spui? Ești gata să fii nu doar o altă față în spatele unui ecran de computer, ci un Gamelofter care lucrează într-un mediu de sprijin, care se implică și dă înapoi comunității?

Descrierea postului

Gameloft caută un inginer de date calificat și automotivat pentru a se alătura echipei noastre centrale de inginerie de analiză.

Acest rol va colabora foarte strâns cu analiști de date, oameni de știință ai datelor, ingineri de date egali și ingineri analitici pentru a îmbunătăți continuu soluțiile de analiză a datelor mari pentru întreaga companie.

Acest rol se concentrează pe deplin pe modelarea datelor, astfel încât să fie structurate, curate, utilizabile și ușor de înțeles pentru echipele de jocuri ale clienților noștri, achiziția de utilizatori, publicitate și alte departamente din cadrul companiei.

Candidatul ideal ar avea o bună etică a muncii, un fundal tehnic puternic, cu accent pe lucrul cu date și atenție la detalii.

Tehnologia noastră include soluții moderne SaaS BI, inclusiv Snowflake Cloud Data Warehouse, Looker, precum și alte instrumente interne și open source implementate în conturile noastre AWS Cloud.

Responsabilitati
  • Asamblați seturi mari și complexe de date în modele care răspund nevoilor de analiză pentru o varietate de clienți.
  • Folosiți cele mai bune practici din industrie pentru construirea de soluții ETL/ELT cu un accent puternic pe fiabilitatea, consistența și acuratețea calității datelor.
  • Creați conducte de date pregătite pentru producție cu monitorizare, alerte, valori QoS etc.
  • Identificați, proiectați și implementați îmbunătățirile procesului de date, optimizați livrarea datelor, reproiectați pentru o scalabilitate mai mare și altele.
  • Oferiți sprijin altor practicieni în domeniul datelor, inclusiv știința datelor, analiștilor de date, administratorilor de date etc.
Calificări
  • Cel puțin 1 an de experiență dovedită ca inginer de date, inginer BI sau inginer analitic.
  • Cunoașterea celor mai bune practici SQL, DML și DDL.
  • Experiență în construirea, orchestrarea și optimizarea conductelor de date și a seturilor de date.
  • Cunoștințe despre procesele, instrumentele și tehnicile de modelare a datelor ETL.
  • Familiarizat cu un limbaj de programare de uz general, cum ar fi Python, Java, C# etc.
  • Abilitatea de a înțelege datele în profunzime, cu un ochi atent la detalii.
  • Comunicare bună, sunteți atât un jucător de echipă, cât și un auto-contribuitor.
Mari plusuri
  • Cunoștințe de lucru despre Snowflake sau alte soluții Data Warehouse.
  • Experiență de lucru cu seturi mari de date structurate și nestructurate.
  • Cunoașterea fluxului de aer sau a altor tehnologii de orchestrare a proceselor.
  • Experiență anterioară cu dbt.
  • Experiență de lucru într-un mediu Agil.
Informații suplimentare

De ce să ni se alăture
  • Vrei să faci parte dintr-o experiență de excepție, în cadrul unei companii în continuă creștere!
  • Vrei să lucrezi cu oameni talentați care sunt pionieri în industrie!
  • Vrei să te alături unei companii globale și să cunoști oameni grozavi din întreaga lume!
  • Sau, doar pentru că ești în căutarea unui loc distractiv de lucru!
Ce vă poate oferi Gameloft Bucharest și mai mult?
  • Mediu de lucru flexibil.
  • Zi liberă pentru ziua ta și aniversarea companiei;
  • Consiliere psihologica gratuita.
  • Pachet asigurare medicala, in parteneriat cu Clinica Regina Maria.
  • Tichete de prânz.
  • Climat de lucru favorabil, o echipă cu un stil de comunicare liber.
  • O șansă de a lucra într-un mediu real multicultural.
Alăturați-vă sondajului nostru

Ca parte a procesului nostru de recrutare, ne-am dori să aflăm mai multe despre interesele dvs. atunci când aplicați în Gameloft prin intermediul acestui sondaj

. Răspunsurile dvs. sincere nu vor avea niciun impact asupra dacă veți obține sau nu postul. Acestea vor fi folosite doar pentru a sprijini eforturile noastre continue de a potrivi marca Angajatorului cu așteptările candidatului nostru.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Gameloft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Gameloft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Gameloft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?