Data Scientist

Responsabilitati

  • Efectuează analize asupra indicatorilor specifici și oferă predicții asupra acestora;
  • Dezvoltați soluții model de punctaj pentru a include recomandări analitice în deciziile de afaceri;
  • Monitorizează, măsoară și oferă feedback cu privire la subprocesele de afaceri;
  • Analizați, dezvoltați și configurați sub-procese de afaceri durabile și structuri de date;
  • Transpunerea obiectivelor de afaceri în specificații tehnice;
  • Colectați și analizați datele de proces pentru a iniția, dezvolta și recomanda practici și proceduri de afaceri care se concentrează pe servicii îmbunătățite pentru clienți, productivitate sporită și costuri reduse;
  • Participa la intocmirea si analiza studiilor de caz pentru produse comerciale in vederea cuantificarii impactului financiar al lansarii de noi produse/initiative pentru clienti;

Calificări

  • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
  • Bune cunoștințe despre MS SQL Querying și experiență în pachetele R;
  • Absolvent de Automatică, Cibernetică, Informatică sau Matematică;
  • Buna cunoastere a limbii engleze;
  • Cunoștințe excelente ale pachetului Office (Excel, Word, Power Point);
  • Cunoașterea Tableau BI și Python ar reprezenta un avantaj;
  • Bune cunoștințe de statistică și matematică;
  • Abilitati analitice;
  • Jucător în echipă;
  • Orientat catre client.

Câteva cuvinte despre KRUK România:

KRUK România este lider în afacerile de administrare a portofoliului de datorii....și face parte din TOP 10 ANGAJATORII conform studiului realizat de platforma Undelucram. Dacă doriți să vedeți recenziile și comentariile colegilor/foștilor noștri colegi sau chiar candidaților, vă rugăm să accesați platforma.

Ce vei găsi în KRUK:

  • Lucrați de acasă 100%
  • Program flexibil (8 ore și 30 de minute pauze de masă, cu începerea programului oricând între orele 8-9)
  • Beneficii flexibile pe platforma de sisteme Benefit - puteți alege beneficiile pe care le doriți (cel mai mare buget de beneficii în segmentul nostru și domeniul de activitate)
  • Posibilitatea de retragere a unei sume lunare pentru munca de acasa din bugetul de beneficii
  • Asigurare medicala privata
  • 21 zile concediu de odihna + 1 zi concediu pentru ziua de nastere + zile de odihna pentru vechime in companie
  • Oportunități de dezvoltare internă și externă (cursuri interne la clasă și e-learning, acces la platformele Pluralsight și Coursera)
  • Oportunități de colaborare internațională în cadrul Grupului KRUK

INFORMAȚII PRIVIND PROTECȚIA DATELOR

Prin aplicarea la acest anunt de recrutare, declar ca am citit informatia disponibila la urmatorul link: : nume, prenume, imagine, si alte date - furnizate in CV, vor fi colectate de catre Operatorul de date, respectiv KRUK ROMANIA SRL, pentru procesul de recrutare pentru postul pe care l-am selectat.

Înțeleg că datele mele personale vor fi colectate în siguranță pentru a-mi proteja confidențialitatea. Sunt conștient de faptul că îmi pot retrage consimțământul în orice moment. Retragerea consimțământului nu va afecta legalitatea prelucrării bazate pe consimțământ - înainte de retragerea acestuia.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KRUK România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KRUK România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KRUK România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?