Data Security Analyst (DLP)

Căutăm un analist operațiuni de securitate a datelor care să se alăture echipei de operațiuni de securitate a datelor . Scopul echipei de operațiuni de securitate a datelor este de a preveni, detecta și răspunde la semnalele de scurgere de date sensibile care afectează oaspeții, partenerii și angajații noștri. Echipa este responsabilă de răspunsul operațional la scurgerile de date identificate și de coordonarea eforturilor de remediere cu alte unități de afaceri din cadrul organizației. Îmbunătățirea continuă a capacităților de detectare și răspuns este esențială, iar analiștii trebuie să aibă o abordare proactivă și diligentă în această activitate. Echipa de operațiuni de securitate a datelor face parte din departamentul de securitate din cadrul tehnologiei.

Căutăm analiști operațiuni de securitate a datelorcare sunt motivați să preia responsabilitatea pentru o serie de sarcini de bază, precum și să coordoneze incidentele la nivel intern în întreaga afacere pentru a asigura un răspuns consecvent și structurat și remedierea scurgerilor de date. Analiștii investighează semnalele și rapoartele privind scurgerile de date și coordonează acțiunile de răspuns necesare pentru a rezolva și remedia problema identificată. Candidatul nostru ideal este un autoîncepător foarte motivat, cu un set larg de abilități analitice și înțelegere a legislației relevante privind confidențialitatea, cu experiență practică în răspunsul la incident, de preferință în securitate/fraudă. Puteți crea și rula interogări pentru a obține date relevante și aveți experiență și eficiență atunci când analizați seturi de date mari. Sunteți un performer de top cu capacitatea de a comunica eficient,

Responsabilitati

● Analizați semnalele de scurgere de date și efectuați acțiuni de răspuns acolo unde este necesar

● Coordonați răspunsul la incident la scară largă cu unitățile de afaceri din întreaga organizație, acolo unde este necesar

● Transformați datele în informații, pentru a identifica și cuantifica oportunitățile de reducere a cazurilor de scurgere de date

● Dezvoltați și furnizați rapoarte către conducere care evidențiază tendințele de scurgere de date între echipe, unități de afaceri și riscurile asociate

● Sprijiniți echipele de produse pentru securitatea datelor în dezvoltarea de noi instrumente și tehnici de detectare pentru utilizarea în detectarea/prevenirea scurgerilor de date

● Oferiți instruire și sprijin părților interesate relevante

● Creșterea gradului de conștientizare în întreaga companie cu privire la scurgerea de date sensibile și la responsabilitățile tuturor angajaților de a raporta cazurile de scurgere de date

● Contribuiți sau conduceți alte proiecte care reduc scurgerile de date, menținând concentrarea pe o experiență pozitivă pentru clienți și angajați

Calificări de bază

● Experienta de minim 3 ani intr-un rol operational in Securitate/Frauda

● Înțelegerea conceptelor privind confidențialitatea și managementul riscurilor

● Experiența în răspunsul la incidente de la început până la sfârșit este obligatorie

● Abilitatea de a crea, modifica și executa interogări de baze de date SQL și Hadoop pentru a prelua și analiza seturi mari de date

● Experiență excelentă în managementul părților interesate

● Persoană foarte motivată și orientată spre rezultate, cu o înțelegere solidă a afacerii

● Autoîncepător, capabil să lucreze independent, îi place să creeze și să implementeze noi inițiative

● Abilitatea de a prioritiza escaladările și cererile primite în mod corespunzător, utilizând cadrele de impact stabilite

● Capacitatea de a se adapta la mediul nostru rapid, oferind în același timp rezultate eficiente

● Abilități excelente de comunicare, întrebări și rezolvare a problemelor

● Mentalitate practică

● Fluent în limba engleză, scris și vorbit.

● Fără mentalitate 9-5

Despre noi

Infosys Consulting este o firmă globală de consultanță în management care ajută unele dintre cele mai recunoscute mărci din lume să se transforme și să inoveze. Consultanții noștri sunt experți în industrie care conduc agende complexe de schimbare conduse de tehnologia disruptivă. Cu birouri în 20 de țări și susținute de puterea mărcii globale Infosys, echipele noastre ajută directorul să navigheze în peisajul digital de astăzi pentru a câștiga cote de piață și pentru a crea valoare pentru acționari pentru un avantaj competitiv de durată. Pentru a vedea ideile noastre în acțiune sau pentru a vă alătura unui nou tip de firmă de consultanță, vizitați-ne la www.InfosysConsultingInsights.com.

EOE: Minorități / femeie / handicap / veteran / orientare sexuală / identitate de gen / origine națională

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Infosys pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Infosys pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Infosys locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?