Database Administrator

Descrierea postului
Sage Business Cloud Accounting este responsabil pentru datele contabile și de afaceri ale miilor de clienți la nivel global, iar soluțiile noastre de analiză a datelor le permit să-și ghideze deciziile de afaceri. Folosim din ce în ce mai mult analitice pentru a informa deciziile care ne conduc afacerea de a oferi o soluție de contabilitate de clasă mondială și, pentru a furniza aceste analize, gestionăm unul dintre cele mai mari depozite de date contabile din lume.

Ca parte a investiției noastre continue în produsele noastre native din cloud, căutăm un administrator de baze de date talentat. Candidatul ideal va avea un fundal tehnic bun și experiență cu sisteme distribuite la scară largă, avantaj cu experiență în mai multe tehnologii de baze de date. În gama noastră de produse, folosim MS SQL Server, MySQL, Amazon RDS și Amazon Aurora.
Sprijinirea echipelor de inginerie pentru a proiecta în mod intenționat scheme și interacțiuni ale bazelor de date pentru a ne asigura că avem modele performante și scalabile în uz.

Proprietatea depozitelor noastre de date la scară largă, inclusiv monitorizarea și întreținerea proactivă.

Examinați și îmbunătățiți configurațiile, schemele și interogările bazei de date existente.

Prototipați, dovezi și implementează îmbunătățiri în depozitele de date care acceptă livrarea continuă.

Furnizați și implementați modele robuste de arhitectură de date pentru stocare, implementare și întreținere.

Asigurați acuratețea datelor, securitatea, rezistența și performanța în toate domeniile.

Ajustarea interogărilor, identificarea blocajelor din bazele de date și instanțe și luați măsuri pentru a le rezolva.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sage pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sage pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sage locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?