Descrierea jobului:

Compania Delamode Romania isi mareste echipa de declaranti vamali pentru departamentul Brexit.

Intocmirea declaratilor vamale pentru de import / export / tranzit / admiteri temporare pentru toate marfurile care circula intre UK si restul tarilor, UE sau non-UE. Nu exista relationare cu autoritatile vamale din Romania.

Candidatul ideal

  • Experienta in activitatea de declarant vamal, minim 3 ani (obligatoriu)
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational (obligatoriu
  • Cunoaşterea in detaliu a tuturor tipurilor de documente implicate in operatiunile de import-export
  • Cunoasterea Regulamentului INCOTERMS – conditii de livrare (obligatoriu)
  • Cunoasterea tipurilor de documente necesare fiecarui tip de operatiune vamala si a procedurilor de vamuire
  • Cunoştinţe bune de operare PC (MS Office)
  • Cunoştinţe de baza despre operaţiuni şi documente financiar-contabile primare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DELAMODE ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DELAMODE ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DELAMODE ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?