Defect Manager for automotive project

Descrierea proiectului:

Luxoft este una dintre cele mai importante companii de servicii software din întreaga lume. Oferim servicii software profesionale în mai multe verticale de afaceri, cum ar fi finanțe, automobile și transformare digitală. Luxoft construiește o nouă organizație cu scop special (SW House) care vizează dezvoltarea sistemelor de infotainment în vehicule (IVI) pentru vârsta vehiculelor cu conducere autonomă. Cum își petrec timpul oamenii în mașini? Cum interacționează ei cu informațiile și cum pot utiliza cel mai bine infrastructura mașinilor într-un viitor 2025? Cum să depășiți toate reperele în dezvoltarea software-ului auto. Credem că software-ul este forța motrice pentru a activa și diferenția în mediile viitoare. Pentru a obține o experiență de utilizator remarcabilă, construim SW House pentru a aplica tot ce este mai bun din sursa deschisă în modul în care comunitățile open source sunt menite să funcționeze, ne concentrăm pe integrarea continuă până la cele mai moderne concepte, inclusiv livrarea continuă direct în vehicul. Configurarea proiectului și modul nostru de lucru urmează principii agile, scalate la o echipă de mai multe sute de oameni. Combinând cele mai noi tehnologii, modul agil de lucru și străduința continuă pentru cea mai bună soluție, vom defini cum arată IVI în viitor împreună cu partenerul nostru OEM.

Responsabilitati:

În echipa de management al lansărilor și defectelor, conducem livrarea lansării și gestionarea defectelor noii platforme de infotainment pentru unul dintre cei mai mari producători de mașini. Conducem proiectul la scară largă a peste 75 de echipe distribuite interfuncționale și gestionăm contribuțiile acestora la produsul general.

În calitate de Manager Defect (m/w/x) în echipa de experți seniori, vă veți asigura că defectele raportate (bilete de erori) sunt clasificate, atribuite și remediate în timp. Ajuți un grup de echipe să-și țină sub control numărul de erori și să contribui la procesele noastre de gestionare a defectelor, contribuind în același timp la automatizarea cât mai mult posibil. Căutăm candidați excepționali de toate nivelurile de locuri de muncă - de la absolvenți motivați la super vedete cu experiență.

Descrierea abilităților obligatorii:

Educaţie:

Diplomă în Informatică, Tehnologia Informației, Tehnologia Comunicațiilor sau o calificare comparabilă.

Experienţă:

Experienta profesionala in managementul defectelor

Înțelegerea proceselor și instrumentelor de dezvoltare agile și clasice

Cunoștințe solide despre Jira Atlassian și Confluence

Experiență în managementul proiectelor

Grad ridicat de expertiză și înțelegere tehnică pentru proiecte IT complexe și arhitectură software, de preferință pentru sistemele de infotainment auto

Competente personale:

Excelente abilități de comunicare și lucru în echipă

Conducere și proprietate dovedite

Excelente abilități de organizare, management al timpului, prioritizare și multi-tasking

Competență în rezolvarea și depanarea problemelor

Abilitatea de a gestiona mai multe priorități concurente într-un mediu cu ritm rapid

Inițiativă personală, angajament, perseverență și rezistență

Abilități plăcute de a avea:

- Experienta in produse auto si/sau infotainment

- Testare manuală

- Python

- Uite

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?