DevOps Engineer / Cloud Engineer

Descrierea postului:

Pentru a sprijini călătoria Vitesco Technologies pentru a deveni o companie digitală, noi, cei din IT, ne sprijinim afacerea pentru a optimiza lanțul valoric și a oferi noi soluții inovatoare fabricilor și clienților noștri de producție din întreaga lume.

Veți face parte dintr-o echipă IT globală care dezvoltă platforma noastră cu inteligență artificială.

Unde este nevoie de expertiza dvs.:

  • Abilitatea de a lucra într-un mediu de colaborare global este esențială;
  • Asumați-vă responsabilitatea de a dezvolta și opera în continuare soluțiile noastre globale într-o echipă foarte motivată de arhitecți și experți în domeniul serviciilor cloud (AWS);
  • Veți fi responsabil pentru traducerea nevoilor de afaceri în soluții IT și consilierea părților interesate interne;
  • Veți fi responsabil pentru susținerea funcționării platformei noastre AI, inclusiv crearea, instalarea, configurarea, operarea, suportul, lansările, monitorizarea și rezolvarea incidentelor;
  • Sprijin în proiectarea, definirea și evoluția platformei în cadrul echipei;
  • Fiți parte dintr-o dezvoltare agilă, păstrați termenele și calitatea soluțiilor noastre.

Descrierea profilului:

Ce căutăm:

  • diplomă academică în informatică, tehnologia informației sau experiență echivalentă;
  • Limba engleza fluenta este obligatorie;
  • Ai experienta in proiecte care te-au facut sa castigi abilitati concrete pentru acest rol;
  • Sunteți un inginer cloud cu experiență și puteți dezvolta conducte de date și arhitecturi cu AWS Services;
  • Experiență cu cadre de infrastructură cloud precum AWS CDK sau Terraform;
  • Experiență cu tehnologii de containere și sisteme Linux;
  • Abilități de programare în limbaje comune, cum ar fi. Python, JavaScript sau Go;
  • Abilități puternice de analiză și comunicare și capacitatea de a genera rezultate;
  • Cunoștințe în rețele sunt de preferat;
  • Cunoștințele de bază în Inteligența Artificială sunt opționale;
  • Abilitățile de front-end (cadre Java-Script precum Angular) sunt opționale.

Noi oferim:

Suntem pasionați de:

  • Aducerea expertizei noastre pentru a obține rezultate prin programul nostru de integrare într-o echipă profesionistă și dinamică;
  • Promovarea unei culturi de companie care să stea alături de angajații noștri prin planurile noastre de abonament medical: asigurări medicale, asigurări de viață, 1000 RON net/an pentru servicii stomatologice.

Suntem pionieri în ceea ce privește:

  • Sustenabilitatea, care se află în centrul misiunii noastre de a promova mobilitatea curată;
  • Scopul cheie al afacerii noastre, care este electrificarea în industria auto;
  • Dorim să aveți ocazia să lucrați oriunde este cel mai bine pentru dvs.:
    • „Politica noastră de muncă mobilă” le oferă angajaților noștri oportunitatea de a realiza cel mai bun echilibru posibil între muncă și viața lor privată.

Facem parteneriate despre:

  • Crezând în plăți bune pentru performanțe bune, oferind:
    • Salarii competitive bazate pe performanță, angajament și rezultate;
    • al 13-lea salariu;
    • 20 RON/net tichete de masa.
  • Construirea unui mediu de lucru responsabil prin Programul nostru de Mentorship asigurat de colegi cu experiență pe o perioadă de 6 luni;
  • Mutare încrucișată, care vă permite să urmați calea profesională dorită și să vă aliniați viitoarea carieră cu diversitatea produselor noastre;
  • Încurajăm angajații noștri să-și urmărească interesele, abilitățile, experiențele și talentele și îi susținem prin: abonament Bookster, 7Card, abonamente la sală, reduceri pentru partenerii noștri, antrenamente, număr tot mai mare de zile de vacanță, bonusuri de recomandare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Vitesco Technologies pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Vitesco Technologies pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Vitesco Technologies locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?