Digital Marketing Analyst

nespecificat

Candidatul ideal

Cerintele minime pentru a putea face parte din echipa noastra:
-Ai cel putin 2 ani experiența in SEM, SEO, PPC și email marketing.
-Esti foarte familiarizat cu Google Analytics.
-Stii sa dezvolti campanii de Remarketing la nivel avansat.
-Esti pasionat de SEM si Digital Marketing.
-Cunosti limba engleza ( scris si vorbit).
-Ai abilitatea de a te adapta situatiilor si provocarilor intr-un mediu ce se schimba constant.
-Ai abilitati analitice, esti o persoana organizata, focusat pe task-uri, cu o atentie deosebita la detalii.
-Iti doresti să înveți constant și să avansezi în ceea ce faci.
-Ai o atentie excepțională la detalii.
-Vii cu soluții creative pentru probleme complexe.
-Esti pasionat de tehnologie.
-Avantaj constitute cunoasterea unui program de editare foto, pentru a-ti crea singur reclamele de tip Display Ads si Facebook Ads.

Abia asteptam sa ne cunoastem!

Descrierea jobului

Responsabilitati:
-Vei crea si manageria campanii PPC pe majoritatea platformelor cunoscute ( Google Ads, Facebook Ads, Bing etc.)
-Vei analiza performanta campaniilor si vei transforma datele in recomandari, le vei raporta, dupa care vei imbunatati acele campanii bazandu-te pe datele analizate.
-Vei testa si implementa idei noi , vei masura rezultatele si vei lua decizii bazandu-te pe masuratorile efectuate.
-Vei monitoriza KPI-urile si vei raporta rezultatele.
-Vei face A/B testing, vei analiza pagina de destinatie si o vei optimiza astfel incat sa maresti pe cat posibil conversii

Avantaje:
-Mediu de lucru placut, cu management modern in care ai libertate de exprimare si putere de decizie
-Salariu peste media din piata
-Job foarte stabil
-Program de lucru flexibil
-Fructe proaspete zilnic, gustari, cafea.

Noi suntem echipa Formula S Agency si activam in domeniul marketing-ului & evenimentelor. Printre serviciile pe care le oferim amintim:
Cercetarea pieţei, dezvoltarea şi promovarea produselor, conceperea şi realizarea unor campanii de marketing de succes cât si organizarea si coordonarea evenimentelor de tip brand awareness.
Dorim sa internalizam partea de marketing online de aceea cautam un coleg/colega specialist ppc.