DIGITAL MARKETING COORDINATOR

CANDIDATUL IDEAL

▪ Studii superioare – profil Comunicare / Marketing;
▪ Experiență de lucru în cadrul departamentului de Marketing/Online/PR sau într-o agenție;
▪ Cunoștințe bune de limba engleză;
▪ Experiență în crearea de conținut, dezvoltarea strategiei de comunicare și gestionarea conturilor de Social Media & Youtube a unor branduri din FMCG;
▪ Experiență în Marketing Online și o bună înțelegere a canalelor de Marketing;
▪ Persoană pasionată și activă pe rețelele de socializare, mereu la curent cu noutățile și tendințele din mediul Online;
▪ Abilități excelente de comunicare, de redactare și de creare conținut în Social Media;
▪ Persoană creativă, proactivă, bine organizată și atentă la detalii;
▪ Atitudine pozitivă, capacități bune de organizare a proiectelor;
▪ Bune abilități de relaționare, comunicare și lucru în echipă.

DESCRIEREA JOBULUI

▪ Planificarea și redactarea conținutului pentru paginile de socializare ale companiei;
▪ Monitorizarea și măsurarea performanței activităților din social media;
▪ Organizarea și coordonarea concursurilor din online;
▪ Oferirea de suport în relațiile cu clienții / fanii pentru evenimentele de Marketing sau eventualele situații de criză apărute;
▪ Crearea, gestionarea și actualizarea în permanență a conținutului digital pentru toate website-urile de brand, corporate și promoționale, a canalelor de Youtube și a platformelor online interne;
▪ Colaborarea cu agențiile de creație și cu alte departamente din companie pentru implementarea campaniilor online;
▪ Realizarea și coordonarea campaniilor de comunicare în mediul digital, în concordanță cu strategia fiecărui brand din portofoliul grupului Maspex România.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MASPEX ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MASPEX ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MASPEX ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?