Digital Marketing Specialist

Postat de

Profil persoană care postează un anunț de job

Mariana Visan

Recruiter senior la Prime Kapital Development

Candidatul ideal este pasionat de Lead Generation and Conversion Rate , înțelege comportamentul clienților în mediul online, este dinamic și agil în optimizarea campaniilor plătite bazate pe KPI-uri de vânzări și rapid în identificarea tendințelor.

Noul nostru colegiu va colabora și va supraveghea agenția digitală atunci când implementează campanii de publicitate plătită pe toate canalele digitale (Google, Social Media etc.).

Responsabilitati

  • Planificați cu Managerul de Marketing strategia de comunicare plătită
  • Lucrați îndeaproape cu directorul de artă vizuală și redactorul pentru a oferi cele mai bune concepte ale campaniei
  • Lucrați cu agenții de performanță digitală
  • Gestionați bugetele campaniilor plătite.
  • Examinați, identificați și îmbunătățiți performanța campaniilor.
  • Asigurați-vă că livrarea, performanța și obiectivele campaniei sunt îndeplinite.
  • Utilizați platforme de analiză pentru a evalua performanța publicității și pentru a face recomandări pentru a optimiza cheltuielile și performanța pentru îmbunătățirea continuă.
  • Evaluați și recomandați noi oportunități și tehnologii de marketing online.
  • Identificați tendințele și perspectivele relevante pentru produsele și serviciile clienților noștri și optimizați cheltuielile și performanța pe baza acestor informații.
  • Supraveghează proiectarea și livrarea rapoartelor și a informațiilor despre comportamentele clienților.

Elementele tale de construcție ale succesului

  • Abilitatea de a lucra eficient cu ceilalți, de a comunica clar și de a oferi soluții viabile.
  • Organizare și planificare excelentă, capabil să lucreze cu termene limită.
  • Gândire critică, judecată și capacitate de luare a deciziilor.
  • Trebuie să aibă o etică puternică a muncii și să fie orientat spre detalii.
  • Abilitatea de a lucra cu informații sensibile sau confidențiale.
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu de echipă, precum și independent.
  • Bune cunoștințe de lucru despre Microsoft Office Suite.

Cunoștințe și experiență:

  • Experiență de minim 2 ani cu PPC.
  • Este necesară experiență de minim 2 ani cu platformele Google Analytics și Meta Business Manager.
  • Experiență de lucru într-un departament de marketing de performanță sau o agenție digitală
  • Abilități excelente de analiză și stabilire a direcției creative.
  • Atenție mare la detalii, abilități analitice de top și capacitatea de a lua decizii bazate pe date.
  • Abilitatea de a prioritiza și de a jongla cu mai multe proiecte într-un mediu dinamic, foarte încărcat.
  • Flexibilitate și abordare creativă a rezolvării problemelor.
  • Experiență practică dovedită în executarea de campanii media plătite pe mai multe canale digitale
  • Experienta anterioara cu e-mail marketing
  • Abilitatea de a seta corect KPI.
  • Certificarea în domenii de marketing digital reprezintă un plus.

Prezentarea generală a companiei:

Suntem un dezvoltator, investitor și operator imobiliar gestionat de proprietar, integrat pe verticală, care beneficiază de o echipă cu înaltă experiență, de o bază de capital substanțială și de o conductă de dezvoltare. Accentul se pune pe dezvoltarea proprietății comerciale în țările recent admise din UE, dar dezvoltările și achiziții în afara clasei de active sau a zonei de interes sunt, de asemenea, întreprinse acolo unde apar oportunități excepționale. Echipa este formată din profesioniști imobiliari cu înaltă experiență, cu o experiență excepțională, combinând o bază de abilități multidisciplinară integrată de-a lungul întregii activități de creare a valorii proprietății. lanţ. Conducerea include fondatorii și foștii directori seniori ai celei mai mari companii imobiliare cotate la bursă din Europa Centrală și de Est care, în calitatea lor anterioară, au dezvoltat, redezvoltat și operat peste 30 de active de bază.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Prime Kapital Development pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Prime Kapital Development pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Prime Kapital Development locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?