Director Achiziții(Cluj Napoca)

nespecificat

Candidatul ideal

Beneficii:

Salariu motivant
Mediu de lucru dinamic
Alte beneficii

Cerințe:
Obligatoriu: Absolvent de studii în domeniul tehnic
Persoană capabilă să gestioneze echipe multi-dimensionale, excelând în arta negocierii și a comunicării
Persoană cu puternice abilități interpersonale și cu capacitatea de a transmite și pune în practică strategii complexe
Persoană cu abilități analitice și de negociere
Bune abilități de management de proiect ca parte integrantă a unui grup de networking relevant în domeniul de activitate
Cunoașterea pieței din domeniul construcțiilor și a particularităților acesteia este necesară

Descrierea jobului

Responsabilități:

Asigurarea unui management de proximitate pentru departamentul de achiziții
Elaborarea politicilor, instrumentelor de lucru necesare gestionării activității de achiziție, la nivel de companie
Negocierea prețurilor de achiziție și toate celelalte condiții contractuale, cu furnizorii
Identificarea, evaluarea și selectarea potențialilor furnizori interni/externi- actualizarea constantă a bazei de date
Asigurarea transferului de sarcini către membrii echipei și suport în finalizarea acestora
Răspunderea pentru calitatea și cantitatea produselor achiziționate
Monitorizarea atât operațională cât și strategică, din faza de proiect a tuturor pașilor până la achiziția finală a materialelor necesare proiectului
Analizarea rezultatelor proiectelor finalizate și propunerea de acțiuni pentru atingerea obiectivelor stabilite
Dezvoltarea și urmărirea indicatorilor KPI relevanți pentru a măsura eficiența proceselor de achiziție

Descrierea companiei

Bine ai venit!

Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 18 ani servicii integrate de resurse umane.

Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii?

Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la andra@smart-hr.org pentru a intra in baza de date.

Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758248444 sau te asteptam pe www.smart-hr.org