Director Agentie asigurari

Descriere post:

  • Responsabil de procesul continuu de recrutare de Consultanti Financiari asigurari de Viata si Generale, de Unit Manageri la nivelul agentiei si al punctelor de vanzari (POS-uri) coordonate;
  • Decide impreuna cu Directorul Zonal, nivelul obiectivelor de dezvoltare, recrutare si vanzari la nivelul agentiei coordonate; Stabileste obiectivele anuale, trimestriale si lunare de recrutare ale UM-lor subordonati;
  • Repartizeaza obiectivele de vanzari si de recrutare, la nivel de Unit Manager;
  • Monitorizeaza, evalueaza si ia masuri,cu scopul atingerii obiectivelor de recrutare si  vanzari la nivelul agentiei coordonate;
  • Monitorizeaza ( si stabileste actiuni de corectare daca este cazul) procesele de administrare a portofoliului, de ofertare, de cresterea a ratei de reinnoire a contractelor de asigurare, reducerea ratei de reziliere a contractelor de asigurare de viata;
  • Evalueaza permanent activitatea si rezultatele personalului din subordine in concordanta cu indicatorii cheie de performanta asumati pe baza rapoartelor zilnice de vanzari si recrutare, furnizate de catre Asistentul de agentie si stabileste planuri individuale de masuri impreuna cu UM-ii in vederea atingerii obiectivelor;
  • Asigura comunicarea la nivel intradepartamental si interdepartamental;
  • Asigura implementarea strategiei si a programelor comunicate de catre Directorul Zonal, de Departamentele Marketing, Subscriere la nivelul agentiei coordonate;
  • Administreaza si dezvolta parteneriatele cu brokerii alocati agentiei.

Cerinte:
      - Studii superioare;
      - Experienta de minimum 5 ani vechime in domeniul asigurarilor si minimum  3 ani experienta manageriala;
     - Cunostinte  operare Word, Excel, Power Point, Internet Explorer, Outlook Express;
     - Limba engleza - nivel mediu;
     - Bun negociator, excelent recruiter, flexibil la schimbari si automotivare, combativ, capacitate de analiza, sinteza si control, capacitate de a identifica si pune in valoare calitatile, de a motiva si oferi recunoastere pe masura performantelor colaboratorilor.

Oferta (bonusuri, beneficii):
   - Pachet salarial atractiv - Contract Individual de Munca, bonusuri de performanta periodice, bonuri de masa, asigurare de sanatate, prime de sarbatori;
  - Posibilitatea de dezvoltare in echipele de profesionisti GRAWE ROMANIA ASIGURARE.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GRAWE ROMANIA ASIGURARE SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?