Director comercial

Descrierea postului:

  • Aria de activitate: România (cu perspectivă de dezvoltare Italia, Franța);
  • Planificarea, organizarea, coordonarea și controlul direcției comerciale a PTT Express;
  • Întocmirea strategiei de vânzări în conformitate cu strategia de business și solicitările Directorului General;
  • Definirea politicilor comerciale conform strategiei de business;
  • Dezvoltarea instrumentelor și asigurarea resurselor de vânzare necesare personalului din subordine pentru implementarea strategiei de vânzări;
  • Dezvoltarea și administrarea procesului de vânzare (abordări, metode, fluxuri, etc.) prin reprezentanții companiei;
  • Administrarea personalului din subordine;
  • Crearea de noi parteneriate comerciale strategice, administrarea și dezvoltarea relațiilor comerciale cu clienți cheie, conform strategiei comerciale;
  • Conlucrarea cu Directorul Operațional pentru agrearea detaliilor tehnice ale serviciilor PTT Express (tipuri de operațiuni, zone, rute, proceduri, etc.) și pentru planificarea și organizarea transportului de colete (clienți cheie, comenzi speciale, ș.a.)
  • Conlucrarea cu Directorul de marketing pentru promovarea strategică a serviciilor companiei în scopul lărgirii portofoliului de clienți;
  • Monitorizarea nivelului de satisfacție al clienților, analiza feedback-ului colectat și propunerea/implementarea de soluții de îmbunătățire a activității comerciale;
  • Definirea și monitorizarea obiectivelor de vânzare pentru personalul din subordine;
  • Monitorizarea și raportarea periodică a indicatorilor de performanță ai activității departamentului comercial;
  • Realizarea obiectivelor anuale conform strategiei de business (volum, profitabilitate, satisfacție clienți, ș.a.);
  • Participarea la realizarea exercițiului bugetar anual.

Profilul candidatului:

  • Absolvent de studii superioare (profil tehnic/economic/management);
  • Experienta min. 1 an intr-o pozitie de conducere;
  • Experienta min. 3 ani in domeniul curieratului rapid/ al serviciilor postale;
  • Cunostinte tehnice si legale privind functionarea serviciilor postale si de curierat;
  • Limba engleza - nivel avansat; limba italiana/franceza/spaniola constituie avantaj;
  • Utilizare PC nivel mediu (MS Office); utilizarea unor sisteme de monitorizare a mijloacelor de transport si a unor sisteme tip ERP constituie avantaj;
  • Competente de management, logistica, vanzare, marketing;
  • Permis auto categoria B;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv si motivant;
  • Dezvoltare profesionala continua;
  • Oportunitatea de a va cladi o cariera de succes intr-o companie stabila.

Descrierea companiei:

Filadelfia Group, cu un capital 100% romanesc, este marturia unei filosofii de business construita pe
valori puternice, in centrul carora se afla clientii si angajatii proprii.
Tabita Tour, parte a Fildelfia Group, a fost fondata in 2002 si are ca principal obiect de activitate
transportul intern si international de persoane, fiind una dintre companiile de top la nivel national.
Din, furnizam servicii postale si de curierat rapid. Odata cu dezvoltarea agentiilor si depozitelor
la nivel national si international, Posta Tabita Tour a devenit una dintre cele mai populare optiuni disponibile
pe piata serviciilor de curierat rapid si implicit una dintre unitatile de afaceri relevante ale grupului Filadelfia.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Filadelfia Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Filadelfia Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Filadelfia Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?