Director de productie

Responsabilitati specifice postului:

  • Coordoneaza întregul proces de producţie în vederea realizării producţiei
    planificate, în conformitate cu obiectivele si standardele de calitate ale societăţii;

  • Elaborează şi supune spre aprobare politicile societăţii în ceea ce priveşte producţia;

  • Responsabil de realizarea indicatorilor de performanta in aria de productie;

  • Asigură evaluarea diferitelor lucrări executate în societate, referitoare la procesul de productie, prin participarea la analiză tehnico-economică a lucrărilor.

  • Participă la investigarea şi evaluarea de noi materiale, echipamente, tehnologii precum şi procese speciale.

  • Participa la analiza problemelor din productie detectate de serviciul calitate si urmareste punerea in aplicare a actiunilor stabilite;
  • Coordoneaza personalul din subordine ( fixeaza obiective individuale, efectueaza evaluarea, determina necesarul de formare, etc.)

  • Asigură, conduce, avizează şi implementează planurile de intervenţie pentru situaţii de urgenţă şi capacitatea de răspuns la zonele critice subordonate.

  • Participă la identificarea factorilor de risc şi stabilirea măsurilor preventive privind Managementul sănătăţii şi securităţii ocupaţionale.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice

  • Cunostinte despre instrumente de gestiune de productie;

  • Cunostinte despre metode de rezolvare a problemelor si de imbunatatire continua;

  • Cunostinte despre referentiale de calitate;

  • Cunostinte de limba italiana si engleza - nivel mediu;

  • Autonomie, capacitate de initiativa si de propuneri, capacitate de comunicare si colaborare, spirit de munca in echipa, abilităţi de planificare, organizare şi viteză de reacţie, abilităţi manageriale şi de negociere.

Beneficii:

  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • Tichete de masă din prima zi de muncă;
  • Primă luna martie;
  • Primă de vacanță;
  • Primă de sfârșit de an;
  • Prima de obiectiv
  • Tichete cadou si prime de Paște și Crăciun;
  • Orele suplimentare plătite 175%, sâmbăta și duminica 200%;
  • Concediu de odihnă anual min 22 zile lucrătoare, maxim 27 zile, în funcție de vechime;
  • Pachet medical la clinică privată;
  • Primă de recrutare dacă îți aduci și alți colegi;

Descrierea companiei

Având o experiență de aproape un secol în producția de feronerie pentru uși și mobilier, Feroneria este unul dintre cele mai vechi şi puternice branduri din România.

Feroneria a fost fondată la Arad în anul, devenind de-a lungul vremii cea mai puternică firmă din ţară în domeniu, iar din anul 2014 este membră a Grupului internațional ISEO.

Cu o gama variata de produse in ofertă, Feroneria îşi propune să rămână şi în continuare alegerea preferată a clienţilor şi utilizatorilor de feronerie pentru uşi, ferestre și mobilier. Investiția continuă în perfecţionarea gamei existente şi dezvoltarea de noi produse, ne-au consolidat poziţia de lider naţional în domeniu ca promotor de produse „Fabricat în România”. În acest moment Feroneria este prezentă cu produsele şi serviciile sale în întreaga lume, cu misiunea de a dezvolta noi generaţii de produse şi servicii pentru a satisface cerinţele unei pieţe globale aflate într-o continuă schimbare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Feroneria Prod SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Feroneria Prod SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Feroneria Prod SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?