Director de Vanzari si Dezvoltare

SC ARCOPLAST ANVELOPE SRL, specialistul tau in anvelope, companie din domeniul anvelopelor aflata in plin proces de dezvoltare, cu o echipa tanara si 100% capital românesc, cauta un coleg sau colega care sa ocupe postul de Director de Vanzari si Dezvoltare – pentru zona Dobrogea (Constanta, Tulcea, Braila, Galati).

Candidatul ideal

  • orientare spre performanta si dezvoltarea afacerii;
  • abilitati de negociere, organizare si planificare;
  • aptitudini de comunicare, spirit de echipa;
  • experienta manageriala minim 3 ani intr-un post similar
  • studii superioare;
  • stabilirea de obiective pe termen mediu si lung
  • experienta de vanzari pe domeniul de retail, min 2 ani
  • reprezintă un avantaj si experiența într-o firma similara, min 2 ani
  • capacitate de delegare- corectitudine si loialitate, flexibilitate
  • planificare, organizare, coordonare, supervizare si dezvoltare de noi linii de afaceri din cadrul companiei, precum, negocierea si incheiere de contracte conform activitatii.

Descrierea jobului

Atributii Principale:

  • Realizeaza strategia de ofertare a companiei raportat la specificul pietei tinta;
  • Stabileste segmentele de piata-tinta care urmeaza a fi abordate pe termen scurt, mediu si lung si aplica strategia de ofertare la nivelul pietei tinta;
  • Coordoneaza activitatile sales in scopul atingerii obiectivelor de performanta stabilite de catre managementul companiei;
  • Coordoneaza activitatile de ofertare realizate de catre echipa de vanzari
  • Propune masuri de eficientizare a activitatii de ofertare / vanzare a serviciilor prestate cat si de eficientizare a costurilor;
  • Supervizeaza, prin vizite in teren, activitatea de ofertare;
  • Coordoneaza negocierea comerciala a contractelor cu partenerii si gestionarea relatiilor comerciale in vederea maximizarii vanzarii si a profitului companiei;
  • Stabileste si implementeaza un sistem de monitorizare a activitatii sales (prin raportare zilnica, respectiv prin centralizarea rapoartelor si elaborarea unui raport saptamanal catre Directorul Operational);
  • Asigura controlul performantei personalului din subordine prin aplicarea unei evaluari periodice, stabileste un plan de corectii trimestrial si il transmite spre aprobare Directorului Operational;
  • Analizeaza mediul concurential si intocmeste un raport lunar aferent specificului concurentei (puncte tari, servicii abordate cu prioritate de concurenti, zonele de piata pe care se focuseaza concurenta.

Cerinte Specifice:

  • Experienta de minim 3 ani pe pozitie similara;
  • Cunostinte dezvoltate Office (Word, Excel);
  • Cunostinte limba engleza

Ce oferim?

  • Pachet salarial atractiv corelat cu performanțele realizate;
  • Salariu fix + commission
  • Masina de serviciu, telefon mobil, laptop
  • Atmosferă plăcută de lucru într-o echipă tânără, dinamică și ambiţioasă
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie de succes

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC ARCOPLAST ANVELOPE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC ARCOPLAST ANVELOPE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC ARCOPLAST ANVELOPE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?