Director economic

Recrutam pentru unul din clientii nostri, lider pe piata de retail din Timisoara, Director Economic cu Germana

Responsabilitati:

  • Reprezinta societatea alaturi de Administratori in raporturile cu autoritatile si in special cu Administratia Financiara;
  • Intocmeste si verifica balanta, bilantul anual, inventarul societatii;
  • Intocmeste situatii financiare si rapoarte la solicitarea Adunarii Generale a Asociatilor, a Administratorilor
  • Elaboreaza bilantul contabil al firmei la sfarsitul fiecarui an financiar; Realizeaza contul de rezultate si al balantei;
  • Pregateste diverse situatii si rapoarte de analiza financiar-contabila, solicitate de catre management;
  • Urmareste costurile companiei pe centre de profit, intocmeste situatia cheltuielilor si veniturilor aferente;
  • Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale;
  • Elaboreaza si implementeaza sistemul de evidenta contabila a firmei;
  • Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile conform cu legislatia in vigoare;
  • Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul financiar-contabil;
  • Experienta de lucru de minimum 5 ani intr-o pozitie de coordonare in domeniul financiar-contabil, de preferinta intr-o companie cu profil retail;
  • Expert contabil membru CECCAR - constituie un avantaj;
  • Specializare in audit financiar;
  • Cunoasterea programului SAP – constituie un avantaj;
  • Limba germana nivel avansat (minim B2, ideal C1/C2);
  • Abilitati de comunicare si negociere;
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate.
  • Excelente capacitati comunicationale si relationale.

Iti oferim:

  • Salariu competitiv
  • Masina, laptop, telefon de servici
  • Tichete de masa
  • Zi libera pentru ziua de nastere
  • Zile concediu de odihna crescatoare ( pana la maximum de 27 zile CO/an)
  • Zile libere pentru evenimente speciale

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IHM TOTAL CONSULT pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IHM TOTAL CONSULT pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IHM TOTAL CONSULT locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?