Director of Business Development (Medical Device Solutions)

Vrei să lucrezi pentru liderul global în industria serviciilor lingvistice și tehnologiei? Aveți experiență în serviciile globale de traducere, limbă și localizare care deservesc clienții dispozitivelor medicale și doriți să vă duceți cariera la următorul nivel? Ești interesat să ajuți mărcile/organizațiile internaționale să găsească și să implementeze soluții care să le permită să comunice, să opereze și să-și vândă produsele și serviciile în mod eficient și eficient? Și ești genul de persoană care se bucură de un mediu axat pe integritate, cu ritm rapid, antreprenorial, inovator, vibrant? Atunci am dori să auzim de la tine!

Viziunea TransPerfect este de a fi primul furnizor mondial de soluții de limbă și afaceri globale. Vom realiza acest lucru prin aplicarea valorilor, pasiunii, dăruirii și inovației noastre pentru a ne ajuta clienții să-și îmbunătățească afacerile și să-și atingă obiectivele la scară globală. Portofoliul nostru de servicii acoperă totul, de la servicii de asistență pentru afaceri, cum ar fi interpretarea, marketingul multicultural și digital, SEO și globalizarea site-urilor web, până la activități multimedia, video, e-learning și training și servicii de asistență juridică. Toate serviciile și parteneriatele cu clienții sunt ajutate de cele mai bune platforme software, specializate în optimizarea proceselor de afaceri.

Este suficient despre noi – ce zici de tine? Căutăm persoane cu experiență anterioară de lucru în serviciile globale de traducere, limbă și localizare și apreciem pe oricine este dispus să-și suflecă mânecile și să rămână blocat! Oferim o cale de creștere rapidă pentru carieră și dezvoltare personală și oferim instruire completă în jurul serviciilor noastre, soluțiilor tehnologice și fluxurilor de lucru. Prin urmare, abilitățile cheie pe care le căutăm sunt abilități solide de comunicare și de construire a relațiilor, menținerea capului rece sub presiune și asumarea cu adevărat a rolului tău, asumarea responsabilității pentru clienții tăi și succesul lor în afaceri.

Dacă sună ca tine, ne-ar plăcea să auzim de la tine! Avem peste 100 de birouri în întreaga lume, dar această oportunitate specială poate avea sediul în Bruxelles sau în oricare dintre locațiile noastre europene.

Rezumatul poziției: Obiectivul principal al rolului este dezvoltarea de noi relații în cadrul industriei dispozitivelor medicale și dezvoltarea ofertei noastre de servicii de dispozitive medicale. Un director de succes de dezvoltare a afacerii pentru soluțiile noastre de dispozitive medicale va avea abilități solide de vânzări, management al clienților și rezolvare a problemelor în industria dispozitivelor medicale/științelor vieții, cu experiență existentă în industria serviciilor de localizare.

Responsabilitati cheie ale pozitiei:

  • Creați abordări eficiente pentru a genera noi venituri și a închide noi afaceri
  • Identificați, calificați, dezvoltați și închideți oportunitățile de vânzare
  • Dezvoltați o înțelegere eficientă a capabilităților, beneficiilor și avantajelor competitive ale serviciilor TransPerfect
  • Identificați potențiali potențiali; dezvoltarea de noi relații cu clienții prin apeluri la rece, cercetare pe internet, evenimente de networking, târguri comerciale și marketing direct
  • Promovați TransPerfect prin educarea clienților cu privire la diversele servicii ale companiei
  • Prezentați soluțiile TransPerfect prin întâlniri individuale, de grup, online și în persoană
  • Gestionați și controlați prețurile și problemele contractuale prin dezvoltarea unei înțelegeri aprofundate a procedurilor companiei
  • Oferiți asistență clienților și gestionați așteptările clienților
  • Cotați, gestionați și facturați proiectele zilnic, coordonând cu clienții și echipele de producție pentru a vă asigura că acestea funcționează fără probleme și profitabil
  • Comunicați profesional la toate nivelurile de vechime

Abilitati cerute:

  • Angajați-vă la un nivel înalt de integritate și servicii
  • Oferiți lucrări de calitate
  • Serviciu concentrat cu dorința de a depăși așteptările clienților
  • Deținând performanța și asumându-ți responsabilitatea
  • Faceți mai multe sarcini și lucrați cu un sentiment de urgență într-un mediu cu ritm rapid
  • Angajați-vă să-i tratați întotdeauna pe toată lumea (de la clienți la colegi, la furnizori la parteneri de afaceri) cu cel mai mare nivel de respect
  • Lucrați bine într-o echipă cu oameni dintr-o varietate de medii și culturi diferite
  • Construiți și mențineți relații strategice cu clienții și colegii de muncă
  • Sărbătorește diversitatea și îmbrățișează idei noi și perspective diferite
  • Fiți responsabil din punct de vedere financiar și luați decizii financiare sănătoase
  • Luați măsuri active pentru a obține rezultate și rezolva probleme

Experienta necesara:

  • Diplomă sau experiență echivalentă
  • Experiență anterioară în dezvoltarea strategică a afacerilor în industria globală de traduceri, limbi și localizare
  • Experiență anterioară în dezvoltarea strategică a afacerii în Dispozitive medicale / Științe ale vieții
  • Comunicarea într-un mediu de vânzări B2B de nivel înalt
  • Experiență dovedită în ciclul de viață al vânzărilor - generarea de clienți potențiali prin închiderea afacerii
  • Experiență dovedită în atingerea obiectivelor de vânzări
  • Excelente abilități de rezolvare a problemelor și de analiză
  • Capacități stabilite de gestionare a ciclurilor de vânzări complexe, cu mai multe părți interesate
  • Cel mai important, candidatul ideal trebuie să demonstreze capacitatea de a: face mai multe sarcini într-un mediu cu ritm rapid, de a lucra bine cu oameni dintr-o varietate de medii și culturi diferite, de a construi relații strategice cu clienții și colegii de muncă, de a lucra ca parte a unei echipe, de a lua măsuri active pentru rezolvarea problemelor și angajarea la un nivel înalt de servicii
  • De asemenea, solicităm candidaților să aibă dreptul legal de a lucra în țara în care aplică

TransPerfect apreciază egalitatea de șanse. Prin urmare, solicitanții sunt luați în considerare indiferent de vârstă, sex, rasă, origine etnică, culoarea pielii, religie, credință, descendență, gene, dizabilități, orientare sexuală, stare civilă sau alte caracteristici demne de protecție. Solicitanții cu dizabilități sunt bineveniți și încurajați. Dacă întâmpinați probleme cu procesul de aplicare sau aveți nevoie de asistență, vă rugăm să contactați [email protected].

Prin aplicare, confirm că am citit și accept Politica de confidențialitate a TransPerfect: https://www.transperfect.com/about/data-privacy-recruiting

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TransPerfect pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TransPerfect pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TransPerfect locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?