Director of Demand Generation

Directorul de generare a cererii este responsabil pentru orchestrarea programelor integrate de-a lungul călătoriei cumpărătorului pentru a crește gradul de conștientizare, canalizare, venituri și utilizare. Acest lider senior are viziunea și istoricul de succes în extinderea funcției pentru a atinge rezultatele afacerii într-un mediu de creștere ultra-înaltă. Această persoană este un partener de încredere pentru conducerea vânzărilor, marketingului, partenerilor și CS, construiește o echipă de înaltă performanță și o cultură de echipă prosperă, cu capacități și procese globale pentru a conduce o mașină de generare a cererii repetabilă, scalabilă și previzibilă.

Responsabilitati:

  • Atingeți sau depășiți țintele de creștere agresive pentru conducta de sursă
  • Construiți și hrăniți o echipă de agenți de marketing excepționali care generează cerere
  • Cele mai bune performanțe ale pâlniei, activarea produsului și consumul
  • Strategie globală a cererii, cadre scalabile de planificare a campaniilor, metrici și procese pentru a conduce campanii de marketing extrem de eficiente, care se extind odată cu creșterea foarte mare a companiei
  • Combinație optimă de campanii de marketing globale și cadre de campanie globale pentru diverse segmente de public, industrii, parteneri și conturi de top, cu un proces care să conducă la îmbunătățirea continuă a performanței campaniei
  • Partener de încredere pentru marketing, vânzări, DST, parteneriat și conducerea succesului clienților în strategie, execuție și rezultate
  • Un motor global de generare a cererii care este repetabil, scalabil, previzibil și funcționează la viteză mare

Ce căutăm:

  • Peste 10 ani de experiență în construirea și scalarea generării cererii în medii cu creștere ridicată
  • Experiență semnificativă de conducere în angajarea, împuternicirea și gestionarea echipelor performante de profesioniști generatori de cerere în roluri anterioare
  • O bună înțelegere a valorilor și pârghiilor pâlniei, inclusiv testarea și optimizarea, pentru a genera și accelera creșterea
  • Abilități în construirea de relații, comunicare și management de proiect pentru a stimula alinierea și execuția strategică în marketing, vânzări și parteneri la toate nivelurile și pentru a permite efectiv echipei să livreze mai multe proiecte complexe cu termene limită strânse
  • Expert în dezvoltarea și implementarea cadrelor de campanie globale repetabile, planificare trimestrială și anuală care îndeplinește obiectivele de afaceri și proiectarea proceselor scalabile
  • Experiență în evoluția programelor ABM pentru conturile țintă
  • Abilități excelente analitice și cantitative pentru a genera informații din date și pentru a le transpune în schimbări acționabile
  • Capabil să performeze sub presiune, să prioritizeze și să ofere rezultate într-un mediu solicitant și cu ritm rapid, care necesită gândire proaspătă și inovație

Ceea ce oferim:

  • Construim un startup SaaS cu hiper-creștere urmând cele mai bune practici din Silicon Valley, la Praga.
  • Beneficii : 5 săptămâni de vacanță, 5 zile de boală / concediu personal, Program de lucru flexibil, regim hibrid de muncă, Două săptămâni suplimentare pentru concediu de paternitate, Laptop de ultimă generație și alte tehnologii necesare, lecții de limbă engleză și cehă la toate nivelurile, Gustări tasky , mancare si bauturi la birou, Card Multisport pentru acces la facilitati sportive
  • Opțiuni pe acțiuni
  • Mediu de lucru plăcut într-o echipă foarte diversă (27+ naționalități)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Rossum pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Rossum pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Rossum locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?