Director of Product Marketing

Directorul de marketing de produse al Rossum va conduce funcția noastră de marketing de produse, inclusiv lansări de produse, mesagerie de bază, strategie web, campanii de marketing, conținut pentru evenimente și vânzări. Veți lucra îndeaproape cu toate echipele din cadrul organizației de marketing, echipele de inginerie și vânzări tehnice pentru a promova adoptarea Rossum și tehnologiile de partajare a datelor care stau la baza platformei. Dacă ești un constructor pasionat de date și tehnologii de partajare, acest rol este făcut pentru tine.

Responsabilitati:

  • Definiți și dețineți propunerea de valoare, mesageria și garanția pentru partajarea datelor în casa lacului și plasați-le pe canalele noastre globale - inclusiv web, teren, parteneri și evenimente.
  • Creați un plan de lansare pe piață permanent și pilotați noi programe cu un accent puternic pe câștigarea părtășii mentale pentru a crește gradul de conștientizare (de exemplu, înregistrări, descărcări, vizualizări), cererea (conducta de dolari) și adoptarea de produse (utilizare) a platformei noastre.
  • Construiți un parteneriat puternic și de colaborare cu echipa noastră de ingineri pentru a crea un ritm regulat de știri despre produse de aterizare și pentru a oferi anunțuri de mare impact în portofoliu.
  • Construiți un parteneriat puternic și de colaborare cu echipe interfuncționale de marketing și vânzări, inclusiv industrie, clienți, marketing partener și activarea vânzărilor pentru a stimula conștientizarea și adoptarea soluțiilor de partajare a datelor pe Lakehouse.
  • Creați încredere cu întreprinderile și cu nativii digitali prin publicarea de date noi, de impact, despre poveștile clienților în primul an.

Ce căutăm:

  • 3-5 ani de experiență în marketing de produse sau marketing de soluții pentru o companie de software de întreprindere sau SaaS.
  • Portofoliu de conținut de marketing de impact, materiale de promovare a vânzărilor și un istoric al creării de programe de marketing de succes.
  • Experiența cu platformele cloud este o necesitate și experiența cu cataloage de date, colaborarea și partajarea datelor este de preferat.
  • Experiența cu accesul pe piață la piață reprezintă un plus.
  • Experiența în ingineria datelor, știința datelor sau analitică reprezintă un avantaj.

Ceea ce oferim:

  • Construim un startup SaaS cu hiper-creștere urmând cele mai bune practici din Silicon Valley, la Praga.
  • Beneficii : 5 săptămâni de vacanță, 5 zile de boală / concediu personal, Program de lucru flexibil, regim hibrid de muncă, Două săptămâni suplimentare pentru concediu de paternitate, Laptop de ultimă generație și alte tehnologii necesare, lecții de limbă engleză și cehă la toate nivelurile, Gustări tasky , mancare si bauturi la birou, Card Multisport pentru acces la facilitati sportive
  • Opțiuni pe acțiuni
  • Mediu de lucru plăcut într-o echipă foarte diversă (27+ naționalități)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Rossum pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Rossum pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Rossum locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?