Director Operational

Mindsoft IT Solutions este unul dintre principalii distribuitori de soluții software și hardware pentru organizațiile din sectorul public din România. La baza parteneriatelor noastre de succes stau experiența echipei noastre, infrastructura necesară derulării proiectelor de amploare și abilitatea noastră de a duce la bun sfârșit fiecare proiect. Ne caracterizează grija faţă de toți clienții noștri și rezolvarea nevoile lor. Avem un portofoliu complex de soluţii, care ne dă posibilitatea să oferim servicii integrate și complete.

Echipa noastră se mărește, așa că suntem în căutarea unei persoane care să ocupe funcția de Director Operațional.

Responsabilități:

  • Structurează procesele operaționale de IT în funcție de evoluția businessului, stabilește un cadru funcțional, coerent, eficient și flexibil.
  • Change management: controlează şi direcționează procesul operațional, adaptându-l în permanență la planurile de business pe termen mediu și lung, la planurile de eficientizare a costurilor, la tendințele tehnologice, la contextul macro-economic și alți factori interni sau externi.
  • Conformitate: asigură consecvența la nivel de echipă și la nivel de departament privind organizarea și planificarea proceselor operaționale.
  • Implicare la nivel strategic: are capacitatea de a înțelege în detaliu viziunea de business, propune noi obiective de dezvoltare în concordanță cu aceasta şi transpune obiectivele într-o realitate operațională.
  • Identifică elementele care duc la creșterea eficienței și implementează noi modele operaționale funcționale, integrând aceste elemente la nivel de echipă / departament.
  • Menține o cunoaștere granulară a abordării operaționale în aria în care activează, atât prin prisma detaliilor operaționale cât și a realităților de business și a tendințelor macro din industrie.
  • Monitorizează bugetele pe echipe, identifică punctele slabe, propune și implementează soluții corective pe termen mediu și lung.
  • Monitorizează eficiența instrumentelor interne de lucru, propune soluții de optimizare și modernizare a procesului

Cerințe:

  • Experiență de minim 5 ani în management operațional, nivel middle sau top;
  • Bune abilități de negociere – mediator, capacitate de schimbare a unui status-quo;
  • Tact, creativitate și flexibilitate;
  • Perseverență în atingerea obiectivelor, gândire strategică, dinamism;
  • Capacitate de decizie în situații de urgență.

Ce oferim:

  • Un mediu de lucru plăcut
  • Oportunități de dezvoltare profesională (in functie de nivel)
  • Asigurare de sănătate privată după perioada de probă
  • Posibilitatea de lucru hybrid
  • Tichete de masă

Așteptăm candidatura ta și dacă se potrivește cerințelor specifice ale acestei poziții, te vom contacta pentru un interviu. Dacă ai întrebări, ne poți oricând scrie pe adresa de e-mail [email protected]. Succes!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Mindsoft IT Solutions pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Mindsoft IT Solutions pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Mindsoft IT Solutions locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?