Director Producție (Măști Chirurgicale)

CERINTE:

  • Cunostinte si experienta de lucru cu standarde medicale, in special ISO 13485;
  • Minim 5 ani experienta de lucru in productie pe o pozitie de middle / top management;
  • Cunostinte si experienta de lucru cu materie prima sintetica - PPE;
  • Studii superioare tehnice;
  • Cunoasterea de limbi straine: limba engleza, preferabil nivel mediu sau avansat;
  • Cunostinte Operare PC: Word, Excel, preferabil si Navision;
  • Rigurozitate si seriozitate;
  • Capacitate de planificare si organizare a personalului si a productiei;
  • Autonomie in luarea deciziilor si implementarea acestora.

RESPONSABILITATI SI SARCINI:

  • Coordonarea si asigurarea intregului proces de productie in vederea realizarii productiei
    planificate, in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate ale firmei.
  • Functionarea corespunzatoare a firmei din punct de vedere tehnic si managerial in
    conformitate cu politicile si strategia de productie ale firmei.
  • Organizarea si coordonarea intregului proces de elaborare si aplicare a celor mai
    bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de investitii
  • Planifica activitatea de productie in sectiile de fabricatie in functie de planul de
    productie stabilit, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si
    calitativi stabiliti.
  • Aprovizioneaza cu materii prime si materiale;
  • Elaboreaza si supune spre aprobare politicile firmei pn ceea ce priveste productia.
  • Organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de
    productie si coordoneaza folosirea corecta si eficienta a fondurilor de investitii.
  • Organizeaza si coordoneaza introducerea in fabricatie a produselor noi si raspunde
    de asigurarea parametrilor prevazuti in documentatie.
  • Coordoneaza si asigura desfasurarea ritmica a procesului de productie, urmarind
    realizarea productiei in conformitate cu planul cerut de vanzari.
  • Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor
    incluse in sistemul calitatii.
  • Asigura resursele materiale si informationale necesare pentru implementarea
    politicii in domeniul calitatii.
  • Verifica pontajul lunar pentru personalul din subordine si-l transmite Departamentului Resurse Umane.
  • Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul
    din subordine.
  • Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe
    termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

BENEFICII:

  • Salariu competitiv cu ofertare flexibila in urma negocierii;
  • Posibilitate de relocare in Alexandria;
  • Decont carburant / masina de servici;
  • Asigurare medicala – Medsana;
  • Telefon de servici;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Barnett Mc Call SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Barnett Mc Call SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Barnett Mc Call SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?