Director vanzari

Dicor Land SRL, companie specializata in domeniul utilajelor agricole, partener al furnizorilor europeni consacrați Maschio Gaspardo, Olimac, Steyr, Irtec, Pasto, Madara, Zanon si reprezentant direct al fabricii autohtone Mecanica Ceahlău, fiind in continua dezvoltare, cauta Director de Vanzari utilaje agricole.

Cerinte:

- studii superioare in domeniul tehnic sau management;
- experienta pe un post similar in activitati precum managementul echipei de vanzari;
- mobilizarea tuturor resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor/target-ului de vanzari;
- abilitati de planificare, organizare si coordonare;
- cunoasterea managementului vanzarilor si a managementului echipelor de vanzari;
- determinare in obtinerea de rezultate;
- cunoasterea tehnicilor de vanzare in piata;
- gandire pozitiva, putere de adaptare rapida la conditiile pietei;
- foarte bune abiliati de comunicare si negociere (persuasiune, prezentare profesionala);
- cunostinte PC - pachetul Office;
- carnet de conducere cat. B;
- limba engleza;
- persoana energica, entuziasta, pozitiva, cu spirit de initiativa;

- abilitati de leader.

Responsabilitati:

- stabilirea de obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari in firma;
- intocmirea si prezentarea catre Directorul general a rapoartelor cu propuneri si studii privind folosirea celor mai eficiente metode de imbunatatire a programului de vanzari si de promovare a produselor / serviciilor noi, in functie de cerintele pietei;
-participarea si implicarea activa in motivarea, antrenarea si dezvoltarea echipei de vanzari, in colaborare cu departamentul de resurse umane;
- realizarea volumului vanzari;
- coachingul echipei de vanzari;
- gestionarea bugetului alocat;
- marirea constanta a arealului de distributie;
- managementul participativ.

Beneficii:

- pachet salarial foarte atractiv;
- bonusuri de performanta;
- cursuri de specializare in tara si strainatate;
- telefon, laptop, masina de serviciu;
- tichete de masa;
- tichete de vacanta;
- prime de Craciun, de Paste, de zi de nastere, la casatorie,  la nasterea copiilor.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dicor Land SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?