Director Vanzari Export

Salar brut
1000 - 1500 €

Responsabilitati: prospectarea pietelor si intocmirea studiilor de piata, contactarea potentialilor distribuitori, intocmirea/transmiterea ofertelor noastre, primirea si prelucrarea cererilor de oferta, negocierea/incheierea contractelor, centralizarea datelor si lansarea in fabricatie a loturilor de produse, intocmirea documentelor aferente exporturilor.

Cerinte:
1. Licentiat in inginerie (de preferat electrotehnica sau un domeniu inrudit) sau in economie (comert, relatii economice internationale, marketing).
2. Limba engleza, fluent (scris, citit, vorbit).
3. Cunostinte bune de operare PC.
4. Buna cunoastere a regulilor comerciale internationale (conditii de livrare, instrumente de plata si garantare a platii, formalitati vamale, etc.)si a modalitatilor si formelor de contractare (din punct de vedere juridic).
5. Capacitate de lucru in echipa si abilitate in intelegerea prioritatilor si interdependentei acestora cu celelalte activitati din cadrul companiei.
6. Cunoasterea pietelor Uniunii Europene si/sau a pietelor rasaritene constituie un avantaj.
7. Cunoasterea unei alte limbi straine constituie un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii):
Salariu atractiv , bonusuri pentru rezultate cat si oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-un grup industrial

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENDRESS POWER ROMANIA S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENDRESS POWER ROMANIA S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENDRESS POWER ROMANIA S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?