Director vanzari online - Bucuresti

SCOPUL GENERAL AL POSTULUI
• Coordonarea activitatii de vanzari online pentru magazinele firmei din Bucuresti situate in Bd. Pache Protopopescu nr. 21 si Dinicu Golescu nr. 24  si 4 magazine in  Moldova zona IASI, in conformitate cu politica de vanzare a firmei.

SARCINI si RESPONSABILITATI
• Propune si implementeaza politica de vanzari, in concordanta cu obiectivele strategice ale companiei;

•Stabileste strategii specifice fiecarui punct de vanzare pentru implementarea procedurilor de vanzari.
•Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit.

• Coordoneaza si optimizeaza activitatea echipelor de consilieri de vanzari, montatori si decoratori din subordine;
• Propune si implementeaza lista de bonusuri si penalizari pentru personalul din subordine;
• Analizeaza saptamanal activitatea de vanzari, intocmeste rapoarte şi propune solutii in vederea imbunatatirii activitatii de vanzari;
• Identifica modalitati de atragere si fidelizare clienti, contacteaza baza de clienti existenti si dezvolta relatii cu noii clienti in vederea ofertarii, negocierii si finalizarii contractelor;
• Dezvolta reteaua de vanzari.

• Responsabil cu organizarea, efectuarea si mentinerea inventarului in magazine

• Locatia biroului este in Bd. Pache Protopopescu nr. 21; pozitia presupune deplasari in toate punctele de vanzare ale filialei din Bucuresti si totodata  de cate ori este nevoie,  organizarea de intalniri online (teleconferinte) .

CERINTE

Cunostinte:
• Studii universitare;
• Limba engleza nivel avansat (citit+vorbit+scris);
• Operare avansata PC (MS Office, e-mail, internet);
• Permis de conducere categoria B.
Oricare dintre urmatoarele cunostinte reprezinta un avantaj:
• Studii postuniversitare in domeniu;
• Training-uri/cursuri coordonator/ management;
• Trainig-uri/cursuri negociere/persuasiune/comunicare;
• Trainig-uri/cursuri leadership;

Experienta:
• Minim 3 ani experienta relevanta in Vanzari;
• Organizatii in care a lucrat >=2.
Oricare dintre urmatoarele criterii reprezinta un avantaj:
• Numar de ani lucrati in domeniu > 5;
• Posturi similare ocupate >=2.
• Nr. ani lucrati intr-o pozitie similara> = 2.

Abilitati:
• Abilitati de comunicare, initiativa in realizarea de contacte noi si mentinerea celor existente;
• Orientarea actiunilor proprii spre atingerea obiectivelor;
• Initiativa in a identifica noi oportunitati, curiozitatea de a fi la curent cu evolutia domeniului;
• Abilitati de negociere pentru a obtine termenii doriti;
• Incredere in sine, autocontrol si autoritate.
• Abilitatea de a coordona acțiunile subordonatilor în direcția dorită.
• Perseverenta, ambitie, adaptabilitate;

BENEFICII
• Pachet salarial motivant (salariu fix+bonusuri din vanzari);
• Telefon de serviciu;
• Laptop;
• Masina serviciu – eventual (masina personala constituie un avantaj).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sophia Home Decoration pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sophia Home Decoration pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sophia Home Decoration locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?