Director zonal vanzari

Acest anunt se adreseaza celor pasionati de agricultura, interesati/dornici sa se alature echipei de vanzari in cadrul unei companii romanesti de succes.

Compania AGRIPLANT SUD distribuie la nivel national inputuri pentru agricultura: seminte, produse pentru protectia plantelor, ingrasaminte pentru sol, fertilizanti foliari, bioregulatori, produse speciale pentru agricultura.

Viziunea noastra este aceea a unei companii in care specialistii nostrii lucreaza constant pentru a imbunatatii colaborarea in ceea ce priveste portofoliul nostru de clienti, pentru a intelege mai bine problemele cu care acestia se confrunta si pentru a raspunde in mod pozitiv si eficace la cerintele acestora.

   Misiunea noastra este aceea de a deveni un leader in acest domeniu al agriculturii prin oferirea celor mai bune servicii de care clientii nostri au nevoie si pentru a aduce un plus de inovatie in sunteti pasionati de agricultura si aveti studii in domeniu, asteptam CV-ul dvs. In urma evaluarii CV-ului, daca experienta si profilul dvs. corespund pozitiei de Reprezentant Comercial, veti fi contactat(a) in vederea stabilirii unui interviu.
Pozitia face parte din departamentul de vanzari si raporteaza Directorului General din cadrul companiei.

AGRIPLANT SUD recruteaza Director Zonal Vanzari pentru urmatoarele zone:

Constanta, Calarasi, Ialomita, Giurgiu, Dambovita, Prahova, Arges, Teleorman, Olt

Principalele responsabilitati:
Promoveaza produsele si solutiile tehnice dezvoltate de Agriplant Sud si se asigura de inchiderea vanzarii in urma promovarii
Cunoaste, promoveaza si respecta politica comerciala a firmei.
Cunoaste fermierii si concurenta din zona alocata.
Dezvolta parteneriatele de business cu fermierii din zona alocata (clienti existenti si clienti noi).
Planifica vizite la clienti si ofera consultanta pentru problemele semnalate de fermieri.
Preia comenzile de produse lansate de fermieri si le transmite catre departamentul Logistica.
Intocmeste contractele si anexele pentru comenzile ferme preluate de la fermieri.
Obtine garantii de la clienti si urmareste respectarea termenelor de plata de catre clienti.
Urmareste si realizeaza obiectivele lunare/trimestriale/anuale de vanzare si promovare.
Realizeaza forecastul lunar/trimestrial/anual pentru clientii pe care ii gestioneaza si participa la sedintele periodice de consolidare a forecastului pentru regiunea din care face parte; urmareste realizarea acestui forecast.
Participa la evenimentele de business/marketing care au loc in zona alocata, la solicitarea Managerului de proiect sau a Directorului Comercial.
Intocmeste si transmite periodic rapoarte de activitate.
Respecta regulile interne ale companiei.

Cerinte:
Studii in domeniul agricol.
Bune cunostinte tehnice de specialitate care sa permita promovarea produselor si tehnologiilor companiei.
Capacitate de asumare a responsabilitatii si de luare a deciziilor.
Orientare catre client, abilitati foarte bune de comunicare si relationare.
Orientare pentru atingerea obiectivelor.
Tehnici de negociere si vanzare.
Disponibilitate catre invatare continua si efort.
Capacitate de lucru in mod autonom.
Buna cunoastere a limbii romane.
Cunoasterea limbii engleze (scris, citit, vorbit).
Bune cunostinte de operare Excel, Word.
Permis conducere categoria B.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC AGRIPLANT SUD SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC AGRIPLANT SUD SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC AGRIPLANT SUD SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?