Descrierea postului

Organizează, gestionează și controlează activitatea de transport internațional/intern în departamentele în care își desfășoară activitatea.

Responsabilitati

Primește și execută comenzile de transport primite.

Trimiteți oferte de preț clienților.

Mentineti in permanenta legatura cu clientii, pentru a mentine o buna fluiditate in efectuarea transporturilor.

Răspunde prompt la toate solicitările colaboratorilor.

Caută bunuri pentru mașini gratuite, maximizând eficiența spațiului.

Trimite șoferilor de mașini detalii despre transport (locul de încărcare/descărcare mărfuri, tipul mărfurilor, referințe etc.) împreună cu informații despre restricții, condiții rutiere, vreme, http

s://www.linkedin.com/redir/general-malware-page?url=et

c%2e Optimizează rutele și trimite șoferilor cele mai bune rute. Păstrați legătura cu dri

vers, cerând informațiile necesare despre cursă. Verifică constant execuția corectă

a calatoriilor si ajuta soferul durin

g executarea acestuia. Întocmește rapoarte la cererea superiorilor. Întocmește t

fişiere de transport şi

documentație pentru șoferi sau clienți.Th

e candidatul idealCunoașterea transp

ort legi în vigoare.K

notificări legate de CMR C

onvention.Cunoaște funcționarea PC.Cunoștințe avansate Ms Office.Limbi străine: obligatoriu

ry cel puțin o limbă larg vorbită

uge, engleză sau germ

an.Cunoașterea th

Piața de transport. Orientare către client. Rezistență la stres. Pozitiv

atitudine orientată spre găsirea de soluții, flex

ibility.Foarte bună organizatio

nal și com

unificare sk

ills.Sal

e și abilități de negociere.

Seriozitate.Spirit de echipă.BENEFICIIAtt

pachet salarial rativ.Theoreti

pregătire cal şi practică.Activarea în a

companie stabilă.Atmosferă plăcută într-un colectiv tânăr.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PHARMA EXPRESS by Transcom pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PHARMA EXPRESS by Transcom pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PHARMA EXPRESS by Transcom locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?